natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Niesamowici ludzie > KOBIETA DOBRYCH MYŚLI

KOBIETA DOBRYCH MYŚLI

lip 25, 2014


Beata Pawlikowska – urodzona 11 czerwca 1965 r. w Koszalinie polska podróżniczka, pisarka, dziennikarka, tłumaczka i fotograf.


Absolwentka II LO w Koszalinie. Podejmowała studia w zakresie hungarystyki i anglistyki, które jednak szybko porzuciła. Przez pewien czas pracowała m. in. jako operatorka komputera, sekretarka, tłumaczka i lektorka języka angielskiego. W Londynie pracowała również jako sprzątaczka i kelnerka. W 1994 wzięła ślub kościelny z Wojciechem Cejrowskim.

W 1990 r. rozpoczęła pracę w rozgłośni Polskiego Radia w Koszalinie, gdzie początkowo prowadziła radiowy kurs języka angielskiego, a następnie – po przeniesieniu do Redakcji Muzycznej – własną audycję muzyczną. W 1992 r. wyjechała do Londynu, skąd przez dziewięć miesięcy nadawała korespondencje muzyczne. W 1994 prowadziła program muzyczny "Be-bop-a-lula" w I Programie Polskiego Radia. W 1995 wróciła do pracy w III Programie PR. W 1999 rozpoczęła współpracę z Radiem Zet, gdzie przez kilka lat prowadziła własną audycję poświęconą podróżom pt. "Świat według blondynki". W 2002 r. była za nią nominowana do nagrody Grand Press. W 2003 r. zajęła I miejsce w dwóch kategoriach plebiscytu Media FM.net: osobowość radiowa "Zdobywcy Eteru 2003" oraz "Perełki radiowe"

 

 

z10000114QBeata-Pawlikowska.jpg

 


Pierwszą książkę napisała w wieku 18 lat, była to "Powieść z nurtu realizmu magicznego", czytana w odcinkach w III Programie Polskiego Radia. Przez kilka miesięcy w roku podróżuje po świecie, głównie po Ameryce Południowej, gdzie dokumentuje życie Indian amazońskich.

Swoje podróże opisuje w felietonach pisanych dla wielu gazet i czasopism oraz w swoich książkach:


Blondynka w dżungli (2001)
Blondynka wśród łowców tęczy (2002)
Blondynka śpiewa w Ukajali (2003)
Blondynka, jaguar i tajemnica Majów (2010, National Geographic) -
Blondynka, jaguar i tajemnica Majów- Audiobook (2010, Biblioteka Akustyczna)
Blondynka na Zanzibarze (2010, National Geographic)
Blondynka w Tybecie (2010, National Geographic)
Beata Pawlikowska jest docenioną podróżniczką. Pisanie zawsze byłe jej pasją i uwielbia robić to do tej pory.
Jest także autorką następujących książek, m.in.:
Książka o prezentach (2001)
Nasze przysmaki (2003) – książka tworzona wraz ze słuchaczami Radia ZET
Księga dobrych życzeń (2004) – książka tworzona wraz ze słuchaczami Radia ZET
Agnes w Wenecji (2009, wyd. Latarnik)
Fotografuję Świat (2010, National Geographic) - pierwszy autorski album fotografii i wiele innych


Swoje książki ilustruje własnymi fotografiami i rysunkami.


Z Beata Pawlikowską w listopadzie można wybrać się na na otwartą wyprawę do dżungli amazońskiej.

Jak piszę Beata: Podczas moich samotnych podróży nie mam planu, żadnych rezerwacji ani wygodnego hotelu. Wędruję tam, gdzie prowadzi mnie świat. Zdarza mi się umordować, zmęczyć, zmoknąć, zmarznąć i głodować. Tak jest taniej. Bardziej przygodowo. Bardziej niebezpiecznie. Bardziej ryzykownie. I bardziej samodzielnie.


„W dżungli amazońskiej wszystkiego musiałam się nauczyć na nowo. Spędziłam tam wystarczająco dużo czasu, żeby zrozumieć kilka ważnych rzeczy o sobie i o miejscu, gdzie się wychowałam. Z tamtej perspektywy Europa to najbardziej zakłamane i autodestrukcyjne miejsce, jakie znam. Nie mogę uwierzyć, że żyję w cywilizacji, która usiłuje zabić ludzi, którzy ją tworzą, a jednocześnie udaje, że zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy."

„W świecie suplementów diety, mrożonek, piwa i fast foodów? Śmiejcie się. Ja nigdy nie choruję. Wędruję przez dżunglę razem z Indianami. Realizuję wszystko, co sobie wymyślę. Mam mnóstwo nowych pomysłów. A co najważniejsze: jestem szczęśliwa. Jak dla mnie to wystarczający powód, żeby o siebie dbać. "

 

Więcej na :http://www.beatapawlikowska.com/

Najnowsze książki można nabyć :  http://www.empik.com/szukaj/produkt?author=Pawlikowska+Beata

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.