natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Niesamowici ludzie > NAUKA MIŁOŚCI CZYLI ŻYCIE EWY BŁASZCZYK

NAUKA MIŁOŚCI CZYLI ŻYCIE EWY BŁASZCZYK

maj 30, 2014


E w a   B ł a s z c z y k urodzona 15 października 1955 roku w Warszawie – polska aktorka teatralna, filmowa, pieśniarka. Jej życie przebiegało szczęśliwie. Odniosła sławę,miała kochająca rodzinę. Niestety w roku 2000 zmarł jej mąż, a trzy miesiące po tej tragedii jedna z dwóch córek zakrztusiła się tabletką, nastąpiło niedotlenienie mózgu. Od tamtej pory córka Ola jest w śpiączce. Śpiączka to stan przypominający śmierci mózgu, dlatego powszechnie uważa się, że osoba będąca w tym stanie nie czuje, nie słyszy i nie ma świadomości. Jak jednak wynika z badań, ponad 50 procent pacjentów w śpiączce ma świadomość i doskonale wie, co się wokół nich dzieje - nie mogą tylko o tym poinformować. Dla osób w śpiączce ciało jest wówczas więzieniem, a odpowiednie leczenie i rehabilitacja są jedyną szansą na uwolnienie się z niego.

 

Ewa_Blaszczyk_nigdy_sie_5753713.jpg
zdjęcie:http://film.interia.pl/tylko-u-nas/wywiady/news/ewa-blaszczyk-musialam-byc-silna,1792917,3764

 

Ewa to bardzo silna kobieta, która się nie poddaje. Nigdy nie traci nadzieję, że jej córka wybudzi się ze śpiączki, w której jest już 14 lat. Ciężko jest sobie wyobrazić jak każdy z nas zachowałbyś się w takiej sytuacji.

 

Ewa,nie załamała się, i postanowiła walczyć. Stworzyła jak najlepsze warunki dla swojej pogrążonej w śpiączce córki. W 2002 roku założyła fundacje „"Akogo" wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem, działającą na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin. Dzięki jej heroicznym walkom fundacja wybudowała klinikę „Budzik"- pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci w śpiączce i po urazach mózgu. Dzieci zdiagnozowane w Klinice Anestezjologii, Neurochirurgii, Neurologii, wydolne krążeniowo i oddechowo stabilne, niewymagające podtrzymywania funkcji życiowych w stanie zdrowia kwalifikującym się do intensywnej rehabilitacji indywidualnej, są kierowane do Kliniki "Budzik". Leczenie w Klinice jest bezpłatne dzięki finansowaniu ze środków NFZ, również rodzice naszych pacjentów przebywają w Budziku bezpłatnie z dzieckiem przez 24h na dobę i są włączani w proces rehabilitacji" 

 

Organizowane na terenie naszej placówki samodzielne projekty Fundacji oraz wspólne z personelem szpitala inicjatywy są wykonywane z zaangażowaniem i starannością, zaś kadra Fundacji „Akogo?", to grupa osób uwrażliwiona na zadania edukacyjno- prewencyjno -rehabilitacyjne, ponadto szanująca moralne standardy i cechująca się wysokim stopniem kultury osobistej.

 

Klinika założona przez fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?" działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Od jakiegoś czasu borykała się z problemami finansowymi, bo fundusz zdrowia przeznaczył na jej finansowanie za mało pieniędzy. Na szczęście w końcu doszło do porozumienia między NFZ a dyrekcją kliniki i pieniądze na jej działanie jednak się znalazły.

 

Ewa za swoje działania otrzymała wiele wyróżnień oraz nagród, m. in.:

-Medal Św. Alberta za działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych (2006)
- Nagroda Roku za Działalność Humanitarną "Optimus Hominum" (2006)
- nagroda Effie Awards - Fundacja "Akogo?" została nagrodzona srebrnym Effie za kampanię non-profit "Budzimy do życia" (2007)
-Gwiazdy dobroczynności - nagroda w kategorii: Własna działalność społeczna (2012) oraz wiele, wiele innych.

 

 

Wielkie brawa dla takiej wspaniałej osoby, oby była ona inspiracją dla innych ludzi chcących nieść pomoc potrzebującym.

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.