natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Niesamowici ludzie > NINA TERENTIEW - KOBIETA SUKCESU

NINA TERENTIEW - KOBIETA SUKCESU

cze 3, 2014

 muz6046913.jpg

źródło: http://film.interia.pl/wiadomosci/telewizja/news/nina-terentiew-prywatne-zycie-krolowej-polsatu,1888893,3604

 

Nina Terentiew urodziła się 14 marca 1946 w Warszawie. Jako dziecko marzyła, aby zostać weterynarzem, ale ścisłe przedmioty nie były jej mocną stroną, i trafiła na studia humanistyczne. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, wieloletnia szefowa TVP2.

 

Nina Terentiew kojarzy się Polakom z "Bezludną wyspą", charakterystycznymi okularami i oczywiście specyficznie wymawianym „r".Od 2007 roku jest dyrektorem programowym Polsatu. Programy które m. in. prowadziła to: Bezludna Wyspa i Zwierzenia kontrolowane. Działała w Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier", należy do klubu „22" kierowanego przez Henrykę Bochniarz. Przesłaniem Fundacji jest urzeczywistnianie idei wyrównywania życiowych dzieciom niepełnosprawnym i osobom szczególnie dotkliwie pokrzywdzonym przez los. Obok osób indywidualnych, wspierane są szpitale, hospicja, ośrodki rehabilitacji, stowarzyszenia i inne fundacje i placówki opiekuńczo – wychowawcze.

 

Nina Terentiew ma też słabość do ładnych, fajnych ciuchów, wysokich szpilek i oryginalnych okularów. W Styczniu 210r na aukcje WOŚP wystawiła swoje okulary, które zostały wylicytowane za 710,00 zł.

 

Nie wszystko szło tak jak się tego spodziewała. "Gwiezdny Cyrk" nie okazał się sukcesem. Po ośmiu odcinkach został zdjęty z anteny z powodu protestu telewidzów i obrońców praw zwierząt. Najdroższa telewizyjna produkcja okazała się największą porażką .

 

Odznaczenia i wyróżnienia jakie zdobyła to m.in. to:

* „Czerwona kokardka"(wyróżnienie przyznawane od 1996 przez Krajowe Centru

ds. AIDS)

* „Order Za Zsługi"(Ukraina) III stopnia ,2004 rok)

* Nagroda „Superwiktora", Wiktory 1996 dla osobowości telewizyjnych

 

 

Mocny charakter, nieprzeciętna osobowość. Jest dworska, elitarna i ma w nosie egalitaryzm. Cechują ją błyskotliwa inteligencja, szalone poczucie humoru i ogromna pracowitość. Od niemal trzydziestu lat w telewizji publicznej. Bez przerwy. I niemal zawsze na topie, Nina Terentiew!

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.