natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Niesamowici ludzie > PTAKI PANA BOGDANA

PTAKI PANA BOGDANA

kwi 7, 2014

Pan Bogdan Tuszyński ma bardzo twórcze i niecodzienne hobby. Rzeźbi w drewnie ptaki, a jego celem jest stworzenie drewnianych odpowiedników wszystkich europejskich gatunków. Sam je rzeźbi i sam misternie maluje. Redakcja natmedu zainspirowana tą miłą dla oka pasją, przeprowadziła z Panem Bogdanem wywiad.

 

ptak2.jpg


1.Jakie były Pana początki w rzeźbieniu?


Trudne, ponieważ jestem samoukiem. Brakowało na początku odpowiednich materiałów, narzędzi i oczywiście fachowej literatury.2.Skąd to zamiłowanie (zainteresowanie ptakami)?


Dużo przebywam na łonie natury, ponieważ uwielbiam wędkowanie, zbieranie grzybów i ogólnie przyrodę. Ponadto, nie toleruję wypchanych ptaków.

 

ptak4.jpg3.Które ptaki najbardziej lubi Pan rzeźbić?


Zależy od dnia. Czasami potrzebuję inspiracji, zazwyczaj mam ją po powrocie z wyjazdu z pleneru. Wszystkie ptaki są równie piękne, ale lubię też wyzwania więc żadna rzeźba nie jest mi straszna.4.Czy rzeźbi Pan ptaki tego samego gatunku podwójnie lub w większej ilości?


Tak.

 

ptak5.jpg5.Zdarza się zamówienie na wyrzeźbienie jakiegoś konkretnego ptaka? dla konkretnych osób?


Czasami. Rzadko to się zdarza.6.Czy przychodzą do Pana ludzie z okolicy lub turyści, podziwiać ptaki?


Bardzo często. Ludzie są zainteresowani, nawet bywały wycieczki zielonych szkół, gdzie. Trafiają się też zagraniczni turyści, na szczęście ja umiem porozumiewać się po niemiecku, córka i syn po angielsku.

 

ptak3.jpg7.Czy długo poszukiwał, dobierał Pan do swoich dzieł najlepszego drzewa i narzędzi?


Długo, około ośmiu lat.8.Czy Pana dzieci również maja podobne pasje?


Tak, syn rzeźbi czasem, ale praca zawodowa nie pozwala na rozwijanie tej pasji. Córka też zaczyna interesować się rzeźbą, często patrzy jak pracuję.

 

ptak1.jpg

9.Czy zaraził Pan kogoś swoja pasją? Ma Pan naśladowców?


Tak, niektórzy próbują naśladować.10.Zdarza się, że ktoś chciał aby Pan nauczył kogoś rzeźbienia?


Tak, zdarzały się takie przypadki, ale każdemu odradzę. Nie chcę narzucać nikomu niczego, każdy powinien odnaleźć swój styl.11.Gdy wyrzeźbi Pan już wszystkie europejskie gatunki, zakończy Pan przygodę z rzeźbieniem? A może nie będzie Pan już umiał zostawić pasji i będzie rzeźbił ptaki egzotyczne?


Nie porzucę swojej pasji, tak długo jak pozdrowi zdrowie. Tak jak wspominałem, żadna rzeźba nie jest mi straszna, więc nie odrzucam możliwości zajęcia się gatunkami z innych kontynentów.12.Czego można Panu życzyć?


Zdrowia i szczęścia dla moich dzieci.


Dziękujemy za udzielenie ciekawego wywiadu, życzymy w takim razie zdrowia i szczęścia dla Pana oraz całej rodziny.

Komentarze

Napisany przez Maciekz Wrocka dnia
Ciekawa sprawa z tymi ptaszkami, sam trochę rzeźbie w wolnych chwilach choć o ptakach nie pomyślałem. Niemniej jest to doskonały sposób na wyciszenie, relaks i taką małą samotnie, która przyda się każdemu mężczyźnie :)
Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.