natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > Nasza przyroda > BARBARZYŃSTWO WZGLĘDEM PRZYRODY cz.4 Motywy katowania zwierząt

BARBARZYŃSTWO WZGLĘDEM PRZYRODY cz.4 Motywy katowania zwierząt

mar 18, 2014

 

Ludzie, to jedyny gatunek, który zabija i katuje bez powodu, lub znajdując sobie jakiekolwiek kiepskie usprawiedliwienie. Przyroda pełna jest zabójstw, ale są one spowodowane walką o byt. Dla pożywienia i obrony. Lub jak kot- dla ćwiczenia umiejętności- też by przetrwać.

 

Co jednak zagraża człowiekowi? Tylko on sam. Dzisiaj człowiek nie zabija z głodu- ma bowiem całe spektrum możliwości żywieniowych. Ani dla obrony- prawie wszystko, co nam zagrażało, już wytępiliśmy.

oko słonia

Jednak co chwilę docierają do nas nowe wiadomości o przypadkach bestialstwa. Człowiek zawsze zabijał.

Dla futer czy mięsa. Ale jeśli już to robi, to po co jeszcze pastwienie się? Nie na miejscu jest nazywanie złych ludzi zwierzętami. Zwierzę ma więcej litości, współczucia a nawet uczuć(delfiny, psy, słonie) niż wiele ludzi dzisiaj. Potrafią okazać szczerą przyjaźń, oddanie i miłość, co u ludzi jest coraz rzadsze. To my jesteśmy czarnymi charakterami w tej historii. Ja i Ty, jeśli jesteśmy świadkami maltretowania zwierząt, a nic nie robimy, by temu zapobiec. Jeśli patrzymy tylko swojego interesu.

 

Przykładów z życia codziennego jest cała masa:

 

-Psy są bardzo często trzymane na krótkim łańcuchu z ciasną obrożą, zakłada się im także obroże, które kopią prądem przy każdej próbie szczeknięcia. Chcąc mieć własnego psa, należy pamiętać, że psią naturą jest się wybiegać, szczekać na wszystko i wszystkich, wytarzać się czasem w grządce kwiatowej, pies, jak każda istota, sika i robi kupę. Jeśli chcesz go pozbawiać tego wszystkiego i karcić boleśnie za każdy zły ruch, jeśli po pewnym czasie Ci się znudzi i chcesz go przywiązać do drzewa w lesie, lub ciągnąć za samochodem, POWAŻNIE SIĘ ZASTANÓW, nie tylko nad nabyciem psa, ale także nad tym, co z Tobą jest nie tak.

Przypadki zagładzania psów, porąbania na kawałki, podpalania, czy zakopywania żywcem, to niestety smutna norma w Polsce a nawet w krajach bardziej rozwiniętych.

 

-Częste są przypadki zagładzania zwierząt "klatkowych", nie zmieniania im ściółki, trzymanie rybek w zimnej wodzie, zapewnienie zbyt małej ilości miejsca. Jeśli nie masz czasu, to po co kupujesz zwierzątko? Dla zapewnienia sobie niezbędnej dawki sadyzmu? Jeśli nagle nie masz czasu, albo gdzieś wyjeżdżasz, oddaj zwierzę komuś, kto będzie o nie dbał i je kochał.katowanie zwierząt

 

-Wśród młodzieży też zdarzają się przypadki katowania zwierząt. Wysadzanie petardami żab, myszy, rzucanie kamieniami w psy i koty, kopanie, deptanie, podpalanie. Da się o tym usłyszeć na niemal każdym osiedlu, gdzie bezproduktywna młodzież nudzi się i nie ma jak zabić czasu. Zabija więc zwierzęta.

 

Trzeba trzeba mocno karcić taką młodzież i zawiadamiać pewne organy w takich sprawach. Dużą uwagę przywiązuj do wychowania swojego dziecka w miłości do zwierząt, będzie wtedy dobrym człowiekiem.

 

 

Polskie targi zwierząt.

 

Bite i kopane krowy i konie, prosiaki i kurczaki w workach, godzinami bez wody, odchody walające się terenie targu, zwierzęta sprzedawane na ulicach i parkingach - to nie wyjątki, ale norma na polskich targach zwierząt. Ujawnia to raport Fundacji VIVA!, której aktywiści odwiedzili targi z ukrytymi kamerami. - Najgorsza jest brutalność i bezmyślność sprzedających. Bo władze i instytucje nadzoru zawodzą od lat - mówi Cezary Wyszyński, prezes fundacji, komentując opublikowany właśnie raport "Targi Zwierząt 2012".

 http://wiadomosci.gazeta.pl/

 

 

Przykłady ze świata:

 

  • Obdzieranie zwierząt se skóry ŻYWCEM  Przypadki z całego świata, szczególnie głośne jest obdzieranie ze skóry psów w Chinach. Dlaczego się to robi? Chodzi o zysk czasowy. Ludzie wolą zadawać niesamowite katusze zwierzętom, obdzierając je żywcem(skóra schodzi łatwo i szybko), niż robić to, najpierw zabijając zwierzę. Oczywiście w ogóle zabijanie zwierząt na futra jest w dzisiejszych czasach niepojęte, ale takie rozwiązania to prawdziwy sadyzm w czystej formie. W przypadku Chin nie można na dodatek zbyt wiele zrobić.

Na internecie, nawet na youtube są dziesiątki filmów ukazujących przerażające widoki, od samego widoku kręci się w głowie i łzy same napływają do oczu, wyobraźcie sobie, co czują te zwierzęta...

 

  • Produkcja angory- angora to tkanina z wełny królików angorskich. Przy czym nie są one golone, tylko często (zwłaszcza w Chinach), ta wełna jest im co 3 miesiące ręcznie wyrywana w ogromnym bólu. Dzięki filmowi zamieszczonemu na internecie przez  PETA zamówienia na angorę do Europy spadły o 30 procent. Wycofało się wiele marek, jednak nadal nie polskie marki odzieżowe.

 

katowanie zwierząt

       

  • Hiszpański sport narodowy : Korrida 

 

Korrida to rytualne walki torreadorów, pikadorów i matadorów z bykami. Są okrutne i nawet w przypadku zwycięstwa byka, kończą się one jego śmiercią. Podczas walk, byk otrzymuje szereg ciosów lancami i włóczniami. Korrida od zawsze budziła kontrowersje i w Katalonii została już zakazana 1 stycznia 2012 roku.

 

korrida

 

 

  • Zwierzęta bite przed śmiercią- nielegalna praktyka- w wielu krajach świata ma jednak miejsce, jak twierdzą oprawcy- takie mięso smakuje lepiej

 

  • Transport do rzeźni najczęściej nie jest zgodny z przepisami i prawami zwierząt. Zwierzęta często dojeżdżają na miejsce martwe. Przykład: Konie. Podróż okazuje się tak trudna, że około 5% koni zdycha przed dotarciem do celu. Zwierzęta nie są pojone, gdyż dzięki temu ich mięso jest bardziej suche lub też jedynym pożywieniem jest często woda z solą, by zwiększyć objętość mięsa. Konie tratują się nawzajem, a gdy jeden upadnie, nie ma szansy już wstać. Pojazdy, którymi przewozi się zwierzęta, są często nieprzystosowane do przewozu koni. Na postoju, by zwierzę wstało stosuje takie metody jak bicie, kopanie lub umieszczanie drutów pod napięciem w odbycie, by oszalałe z bólu zwierzę podniosło się. Podczas transportów nie stosuje się do żadnych przepisów. Na każdym etapie hodowli i transportu łamie się prawo, by obniżyć koszty. Tylko wtedy wysłanie koni jest opłacalne. Jeżeli zwierzę ma szczególnie dużą wartość, dąży się do zmniejszenia wartości konia, by zapłacić mniejsze cło. Zwierzęta są więc bite, oślepiane lub też po ich nogach przejeżdża się samochodem, co oczywiście powoduje ich zmiażdżenie. W końcu cel uświęca środki...

 

  • Walki kogutów organizowane są praktycznie na całym świecie. Czasem legalnie (np. w Portoryko, Tajlandii czy w Indonezji), a czasem wbrew prawu – jak choćby w USA. W wielu kulturach walki trenowanych  kogutów były elementem rytuału religijnego – rozlew koguciej krwi miał udobruchać złe bóstwa. Dziś jednak jest to głównie okazja do hazardu i zarobienia niezłych pieniędzy. W walkach organizowanych w Afganistanie, podczas każdego wieczoru przez ręce bukmacherów przechodzi do 5 tys. USD.
    Scenariusz takich walk jest zazwyczaj podobny: właściciele trenowanych kogutów umawiają się na wysokości zakładów; przyjmowanie zakładów; kilka rund pojedynku kogutów (ok. 10 minut jedna). Pojedynki najczęściej kończą się śmiercią jednego z ptaków – albo już na arenie, albo po zniesieniu z niej w skutek odniesionych ran. Kogutom przyczepia się do nóg ostrogi lub noże.

 

walki kogutów

 

  • Polowanie na delfiny i wieloryby

Polowanie przy użyciu szeregu łodzi spychających je z otwartego morza do przybrzeżnej zatoki, a następnie odcięcie im drogi powrotnej przy pomocy sieci rybackich rozciągniętych u ujścia zatoki. Rybacy w łodziach Polowanie na delfiny i wielorybypowodują hałas stukając młotkami w metalowe rury zanurzone w wodzie, co bardzo wrażliwe na dźwięki delfiny prowokuje do ucieczki i pozwala skierować je w stronę zatoki.

Protesty i demonstracje odbywające się co jakiś czas w Taiji po 2000 roku jak dotąd nie przyniosły rezultatu. W 2003 dwóch aktywistów zostało aresztowanych po przecięciu sieci i uwolnieniu części delfinów. Zostali zwolnieni dopiero po 23 dniach.

 

Od czasu, gdy sprawa zrobiła się głośna i coraz więcej zdjęć i filmów przeciekło do mediów, nad zatoką został rozciągnięty zielony plastikowy dach, by utrudnić filmowanie.

Polowania na delfiny przeprowadzane są w następujących miejscach: na Wyspach Salomona, na Wyspach Owczych, oraz na największą skalę w Peru i Japonii (ponad 20.000 delfinów rocznie.

 

  • Kłusownictwo 

Skupimy się w tym wypadku nie na fakcie, iż jest nielegalne i zagraża ciągłości wielu gatunków, ale na okrutnych sposobach.

 

Kłusownictwo morskie: zabijanie prądem elektrycznym, materiałami wybuchowymi.

Kłusownictwo leśne- wnyki, sidła w których zwierzę często męczy się kilka dni, często kończy się też odgryzieniem w amoku własnej kończyny.

 

Polowanie przy pomocy psów- ofiara jest rozszarpywana.

 

Kłusownictwo na słoniach i nosorożcach- tylko dla kłów i rogu. Często obcinane lub wyrywane jeszcze żywcem. W 2013 roku z powodu kości słoniowej, zabito 22 tysiące słoni! Przy takim tempie za 20 lat wyginą.

 

Kłusownictwo

 

 

Źródła: http://organicmagazine.pl, http://www.990px.pl, http://www.rmf24.pl, http://www.konie.wortale.net

 

Ludzie to potwory. Życie i śmierć zwierząt ograniczają tylko do interesu.

Przykładów bestialstwa jest mnóstwo. Jaka jest wasza opinia o tym, jak można temu przeciwdziałać?

 

PETYCJE

MK

 

Komentarze

Napisany przez Jaśka dnia
JAK SIĘ CZYTA TO AŻ SIE CHCE PŁAKAĆ STRASZNE TO WSZYSTKO...
Napisany przez andrew dnia
ludzie to największe bestie, mogą zrobić wszystko bez mrugnięcia okiem...
Napisany przez zasmucona dnia
To jest straszne, co ludzie wyprawiają!!!
Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.