natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > Nasza przyroda > WIOSNA ACH TO TY...

WIOSNA ACH TO TY...

kwi 17, 2015

magnolia_rzowa_nowa.jpg

Spośród pór roku jestem kwitnącą wiosną ....

Bhagavad-gita Taką Jaką Jest

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Są treści zawsze świeżo piękne. Takim zjawiskiem jest kwitnąca wiosna. Feeria barw, oszałamiające zapachy wszelkiego kwiecia: od najmniejszych zawilców, całymi łanami porastających liściaste polskie lasy, przez krzewy forsycji, rozbłyskującej żółtym ogniem w wiosennych ogrodach do białych i różowych drzew magnoliowych i migdałowców które dopełniają teatr wiosennego festiwalu kwiatów.

 

 

Wiosna w ogrodzie i sadzie

biae_magnolie_.jpg

 

wiosna_w_sadzie_i_ogrodzie.jpg

 

lty.JPG

 

Wiosna w lesie

 

 

zawilce_w_lesie.JPG

 

 

 

To w Polsce. A na Maderze ?

 

Festiwal Kwiatów na Maderze, to jedno z najpiękniejszych i najbardziej kolorowych wydarzeń na wyspie będące hołdem dla kwiatów Madery z okazji ich kwitnienia wiosną. Jest to święto, którego nie mogą przegapić miłośnicy kwiatów i ci, którzy szukają chwil pełnych magii i radości.

 

 

 

madera_4.jpg

 


Co roku, dwa tygodnie po Wielkanocy, odbywa się Festiwal Kwiatów, dzięki któremu główne ulice Funchal zapełniają się kwiatami i mnóstwem kolorów. Dzień przed paradą uliczną tysiące dzieci zbierają się i tworzą „Ścianę Nadziei" z tysięcy kwiatów, która symbolizuje nadzieję, że świat stanie się lepszy. Innymi atrakcjami podczas tego festiwalu są: dywany kwiatowe, które powstają na ulicach, występy folklorystyczne, pokazy kwiatów, koncerty muzyki klasycznej oraz konkursy na najpiękniejsze dekoracje z kwiatów. Jest to wydarzenie unikalne i niezwykle magiczne, a delikatny zapach kwiatów unoszący się w powietrzu na długo pozostaje w pamięci. W tym roku święto obchodzone będzie 19.04.2015

 

 

 

TRAD-MDFKPP-0.jpg

Komentarze

Napisz odpowiedź




(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.