natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > Zdrowa żywność i dieta > NATURALNA MOC NIEZWYKŁYCH NASIONEK

NATURALNA MOC NIEZWYKŁYCH NASIONEK

mar 20, 2014


Chia (czytaj: czia) to nasiona pochodzace z Ameryki Południowej. Tysiące lat temu używali ich Aztekowie dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Chia (salvia hispanica) stanowiły także podstawowe pożywienie dla Indian z południowo-zachodniej części dzisiejszego Meksyku. Dzieki tym cudownym nasionkom mogli spożywac 1 łyżeczkę na dzień i maszerowac przez 24 godziny!
Nasiona Chia stanowią bogate źródło kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6. Olej z Nasion Chia zawiera 30% kwasów omega-3 oraz 40% kwasów omega-6. Są szczególnie dobre dla diabetyków gdyż spowalniają wchłanianie cukrów i pomagają regulować poziom cukru we krwi. Posiadają dużą ilość błonnika, dzięki któremu wspomagają układ trawienny i zapewniaja uczucie sytości, polecane dla osób walczących z otyłością! Nasiona Chia zawierają dużą zawartość antyoksydantów oraz witamin i minerałów między innymi takich jak: wapń, magnzo czy cynk. Wspomagają nawilżanie organizmu gdyż mogą zatrzymywać dziesięciokrotność swojej wagi, posiadają właściwości hydrofilowe i są szczególnie zalecane sportowcom. Posiadają także wysoką zawartość łatwo przyswajalnego białka. Dzięki nasionom Chia rozkład węglowodanów na cukry proste jest znacznie spowolniony, a dodatkowo nie zawierają glutenu.

 

Porcja 15g nasion Chia zawiera:

  • 107 mg wapnia
  • 160 mg fosforu
  • 2,4 mg żelaza
  • 105 mg potasu
  • 59 mg magnezu
  • 0,5 mg cynku
 

 

nasion Chia

 


Współcześnie Chia uprawiana jest przede wszystkim w Meksyku,  Boliwii,  Argentynie, Ekwadorze, Australii i Gwatemali i w tych krajach jest najbardziej popularna. Nasiona Chia można kupić w Europie w tym także w Polsce.  W 2009 roku zostały zatwierdzone przez Unię Europejską jako produkt spożywczy i są coraz częściej dostępne w sprzedaży.

Można je stosować w kuchni jako dodatek do sałatek, koktajli, kasz, ziemniaków. Można je także mielić i używać wraz z mąka do ciast, chleba a nawet naleśników.

 

Nasiona można kupić tutaj: http://www.yerbamatestore.pl/search.php?text=chia

 

HASŁO DO KONKURSU DODATKOWE: OREGASEPT H97

 

Musisz zainstalować Adobe Flash Player aby wyświetlić poprawnie zawartość.
Musisz zainstalować Adobe Flash Player aby wyświetlić poprawnie zawartość.

Komentarze

Napisany przez oucyoqlmfy dnia
mbwzoobunfe, qyyouxggef , [url=http://www.brxzfvbzzn.com/]pnaqffzevu[/url], http://www.grvykyijls.com/ qyyouxggef
Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.