natural medicine, cosmetics & well-being
reklama

SUPER BABKA

kwi 2, 2014

Babka płesznik to cudowne, maleńkie ziarenka, które choć są rzadkością w Polsce to cieszą się wielkim powodzeniem wśród zielarzy i ludzi ceniących dobro matki natury. Płesznik lub pchlica to gatunek roślin jednorocznych, pochodzących z regionu Morza Śródziemnego. Rośnie dziko, owocem rośliny są właśnie jasnobrązowe, pękające torebki z zawartością dwóch małych nasion, które po zetknięciu z wodą pokrywają się śluzem. Ziarenka te są doskonałym surowcem leczniczym ze względu na dużą zawartość substancji śluzowych. Farmakopea Polska III wydana w roku 1956 wprowadziła ten surowiec do zestawu le­ków roślinnych.

 

Co zawiera jeszcze babka płesznik?
Ziarenka zawierają trisacharydy, białko, fitosterole, aukubiny, olej tłusty, sterole, triterpeny oraz ogromna ilość błonnika.

 

Na co działa?
Jako że ziarenka zawierają mnóstwo substancji śluzowych doskonale sprawdzają się przy problemach z zaparciami. Pomocne także stają się w przypadku nieżytu żołądka i jelit. Dodatkowo odpowiadają za wzrost liczby dobrych bakterii w jelitach i absorbują niekorzystne substancje z pożywienia . Mogą je stosować osoby cierpiące na hemoroidy czy wrażliwe jelito. Babka płesznik łagodzi podrażnienia jelit, a także przełyku czy odbytu. Pomaga w utrzymaniu dobrego cholesterolu, a usuwa ten zły. Jest idealnym źródłem naturalnego błonnika

 

Jak stosować?

Nasiona babki płesznik podaje się do picia w zależności od wieku dorośli od 10 – 30 gram tj około 7,5 łyżeczki. Najlepiej zalać nasiona wodą przegotowaną, odczekać, aż zajdą śluzem i wypić. Należy pamiętać, aby wypijać dodatkowo 8 szklanek wody dziennie.
W starożytności nasionka babki płesznik stosowano przy leczeniu płuc i febry.

 

500.jpgźródło: http://cytruska87.blogspot.com/2014/01/bonnik-rozne-postacie.html

 

Nasiona babki płesznik stosują także kobiety w ciąży jako naturalny preparat eliminujący zaparcia.
Wiele osób stosuje także babkę płesznik w kuracjach oczyszczających organizm.

 

Komentarze

Napisany przez Maryla dnia
Mi bardzo pomogła babka płesznik w zaparciach po ciąży, dodatkowo daję mojej 3 letniej córeczce która ma problem z regularnością wypróżnień-oczywiście małą ilość
Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.