natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > Ogród > SADŹ KWIATY, MYJ OKNA, BO JUŻ CZAS!

SADŹ KWIATY, MYJ OKNA, BO JUŻ CZAS!

mar 31, 2014

Ostatnie dni marca przyniosły dużo promieni słońca i ciepłą temperaturę. Jeszcze trochę wcześnie żeby brać się za sadzenie warzyw, ale już idealnie aby uporządkować rabaty w kwiatami i krzewami, a także aby zacząć upiększać nasze balkony, tarasy czy jak w moim przypadku budynek gospodarczy.
Budynek gospodarczy to jak sama nazwa wskazuje w naszym przypadku miejsce przechowywania wszystkich narzędzi do porządkowania ogrodu. Jako że jest to budynek który także pełni rolę ozdobną naszego ogrodu to także przyozdabiamy go donicami z kwiatami, czy pnączami.

 

Kwiaty

 

Wiosna zagościła na dobre - nasze ogrodowe znaki


kwiaty bratki


Tym razem zabrałam się za sadzenie bratków. Bardzo lubię mieszać kolory, wyglądają bardzo urokliwie i są wytrzymałe. W tym celu używam ziemi, która zawiera w sobie nawozy i odżywki. Po posadzeniu kwiatów należy je obficie podlać. Kwiecień to także dobry miesiąc na sadzenie roślin cebulowych, ja posadziłam mieczyki. Ze skalniaków i rabat kwiatowych małymi grabkami usunęłam resztki jesieni i zimy, zrobiło się czysto i przejrzyście. Wysiałam na rabatach : maciejkę, groszek pachnący i nagietki, te kwiaty nie boją się przymrozków, należy jednak pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej wilgoci. Dodatkowo przy budynku gospodarczym posadziłam różę pnącą. Skróciłam też gałęzie róż rosnących już w ogrodzie, z wyjątkiem gatunków pnących i okrywowych, które tego nie wymagają. Mąż w tym czasie zajął się opryskiem drzew owocowym preparatem grzybobójczym. Jest to ostatni moment na to aby wykonać tę czynność przed pojawieniem się nowych liści.

 

sadzenie bratków

Sadzenie bratków

bratki na parapecie

 

bratki w ogrodzie

 

agrest krzew owocowy

Agrest


Koniec marca jest dobrym, momentem na sadzonki z gałązek . Umieściłam w ziemi przygotowane zimą sadzonki porzeczek. Ziemię wokół pędów dobrze udeptałam. W ogrodzie już krzewy owocowe zaczynają kwitnąć, dlatego zostały spryskane jakieś 2 tygodnie wcześniej- teraz byłoby już za późno. Mamy agrest, porzeczki, borówkę amerykańską, aronię, ostrężyny. W tym roku pokusiłam się i zasadziłam truskawki, pamiętajmy jednak, że te pyszne owoce wymagają stałego miejsca.

 

Róża pnąca

Róża pnąca


Mąż także przesadzał tuje i przycinał drzewka, a także wysypał ozdobne kamyczki wokół naszej studni. Razem z rodziną umyliśmy także naszą huśtawkę, meble ogrodowe, trzepak i suszarkę na pranie. W każdy słoneczny dzień wystawiamy pościel, aby przewietrzyć oraz już suszymy pranie na ogrodzie. Nic nie zastąpi zapachu wiosny na naszych ubraniach, żaden perfum nie pachnie tak świeżo jak wiatr i słońce.
Warto także oddać do serwisu kosiarki, zakonserwować elektryczne i mechaniczne urządzenia pomagające pielęgnować ogród, naoliwić zawiasy w bramach i oczywiście umyć okna:) Niech promienie słońca swobodnie wpadają do naszych pokoi.

 

ogród

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.