natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > W podróży > Chiński raj na ziemi

Chiński raj na ziemi

lis 5, 2013

    Wystarczy pojechać do Chin, a dokładniej do regionu autonomicznego Guǎngxī (czyt. Kuangsi).

Po krainie można bez problemów podróżować, co nie zawsze jest możliwe w regionach autonomicznych. Ograniczenia w poruszaniu drażniłyby mieszkańców wielkich aglomeracji, takich jak Pekin czy Szanghaj, ponieważ Guangxi należy do ulubionych miejsc wypoczynku Chińczyków.

 

obraz_1.jpeg

 

    Wizytówką regionu jest miasto Guilin oraz otaczające je niesamowite formy skalne.

Po Chińsku Guilin znaczy "las drzew cynamonowych", jednak las wzgórz byłby lepszą nazwą dla pagórów skalnych nad brzegami rzeki Li. Grube warstwy wapienia, z którego ukształtowały się wzgórza, powstały pod powierzchnią pradawnego morza. Wzgórza średnio osiągają 100 metrów wysokości i są podziurawione setkami jaskiń, które chroniły mieszkańców przed nalotami japońskimi, a później przed oddziałami Armii Czerwonej.

 

Beztytuu.png

 

    W okolicy miasta znajduje się wiele atrakcji zarówno krajobrazowych, architektonicznych jak i historycznych. Warta szczególnego polecenia jest między innymi Jaskinia Trzcinowej Fujarki, zwana Naturalnym Pałacem Sztuk. Znajdują się w niej liczne stalaktyty i stalagmity, tworzące niezwykłe formy skalne, przypominają one rośliny, zwierzęta, ludzi. Wiele elementów zostało w bajeczny sposób dodatkowo podświetlonych.

 

obraz_3.jpeg

 

    Będąc w Guilin trzeba odwiedzić także Wzgórze Samotnego Piękna Duxiu Feng. Jest to 66 metrowe wzgórze znajdujące się w centrum miasta. 306 kamiennych schodów prowadzi odwiedzających do szczytu, gdzie znajduje się punkt widokowy a także Świątynia Trzech Gości.

W czasie pobytu w rejonie Guilinu najlepiej zatrzymać w Yangshuo. To niewielkie miasteczko stanowi jeden z najpopularniejszych celów wypraw turystycznych w prowincji Yunnan. Położone wśród malowniczych wapiennych wzgórz jest wspaniałą bazą, z której można organizować wyprawy po okolicy. Stąd najlepiej wyruszyć w rejs łodzią po rzece Li, czy wieczorem z rybakami uczestniczyć w połowach ryb z pomocą oswojonych i wytresowanych kormoranów. Wypożyczonymi rowerami można wybrać się na odkrywanie okolicy - malowniczych wiosek, pól ryżowych, wapiennych wzgórz, na które można się wspinać i z nich oglądać panoramę magicznej okolicy.

 

u.png

 

    Podróżując po Guangxi warto odwiedzić także Yangmei, czyli

idealnie zachowane miasto z dynastii Ming, okolice Nanning, a zwłaszcza Park Narodowy Góra Qingxiu, z licznymi świątyniami i pawilonami.

Co musisz wiedzieć wybierając się do Guangxi:

  • Obywateli polskich obowiązują płatne wizy - 220 PLN/os. (dane z luty 2012), które można uzyskać w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie, lub w konsulacie w Gdańsku.
  • Ceny samolotów: Warszawa- Szanghaj w 1 stronę- 2470 zł; Warszawa- Kanton w 2 strony- 3125 zł
  • Pociągi nocne, Hard Sleeper – cena 130- 200 zł  za trasę 1300-1400 km
  • Komunikacja miejska- 90 gr- 2 zł
  • Nocleg hotelowy od 40 zł za noc
  • Nocleg w hostelu- od 3 euro od osoby za pokoje kilkuosobowe
  • Podróż 100km busem po Kuangsi kosztuje około 10zł
  • Przykładowe ceny w Guangxi:

 

obiad - 8 ¥
pieczywo - 11 ¥
owoce - 5.5 ¥
ciastka - 2.5 ¥
1 yuan = około 50 gr

 

Do zobaczenia w Guangxi !!!

 

obraz_5.jpeg

 

MK

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.