natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > W podróży > FOKARIUM NA HELU ATRAKCJA NIE TYLKO DLA DZIECI

FOKARIUM NA HELU ATRAKCJA NIE TYLKO DLA DZIECI

lip 16, 2014

Wakacje nad morzem spędzane na Półwyspie Helskim o każdej porze roku dostarczają niezapomnianych wrażeń.Jednym z takich atrakcyjnych miejsc jest jedyne w Polsce fokarium.


Fokarium jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.


Ośrodek istnieje od 1999 roku. Głównym zadaniem „ Fokarium" jest odtworzenie i ochrona kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku.
Jednocześnie w ośrodku prowadzi się rehabilitację osobników chorych i osłabionych.
Wyleczone foki są następnie wypuszczane na wolność.

Liczebność populacji foki szarej na Bałtyku szacuje się obecnie na około 22 tysiące osobników – tj. około 20% naturalnego stanu sprzed 100 lat.
Stacja Morska w Helu prowadzi również badania morskiej przyrody, dostarcza informacji o gatunkach, które zamieszkują nasze morze lub tylko odwiedzają wody Bałtyku.

 

FOKARIUM

 

 Instytucja fokarium bada ich zachowania i przyzwyczajenia, aby móc lepiej im pomagać. Prowadzi także działalność edukacyjną i informacyjną na szeroką skalę, prowadzi zajęcia dydaktyczne oraz projekt „Błękitna Szkoła", skierowany do dzieci i młodzieży.

Największą  atrakcją podczas zwiedzania fokarium jest możliwość obejrzenia jak zwierzęta są karmione. Zwykle odbywa się to o godz. 11 i 14

W Stacji Morskiej można obejrzeć także wystawę „Ssaki naszego morza", która przybliży nam zwierzęta żyjące w Bałtyku. Dzieciaki z pewnością ucieszy wizyta w sklepiku przy fokarium, gdzie można znaleźć maskotki, pocztówki czy plecaki z foczkami. Dochód ze sprzedaży gadżetów przeznaczony jest na badania w Stacji Morskiej.

 

Godziny otwarcia Fokarium Hel:

codziennie od 9.30 do 19.00
Godziny karmienia fok:

przez cały rok – 11.00 i 14.00.
w sezonie letnim (lipiec-sierpień) – 11.00, 14.00 i 17:00.

http://www.fokarium.com/

 

 

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.