natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > Seks > BĄDŹ ODPOWIEDZIALNYM KOCHANKIEM

BĄDŹ ODPOWIEDZIALNYM KOCHANKIEM

cze 6, 2014


Wakacje, czas urlopów beztroskich przygód, a czasami nie do końca przemyślanego seksu z nieznaną osobą. Konsekwencje mogą być jednak bardzo poważne dla naszego zdrowia, a nawet życia!

 

Choroby weneryczne- grupa chorób zakaźnych i pasożytniczych, które przenoszone są na drodze kontaktu płciowego

 

odpowiedzialny kochanek

Kiła zwana inaczej syfilisem wywołana przez bakterię treponema pallidum. Objawy choroby widać po 2-3 tygodniach od momentu zakażenia. Pierwsze objawy to niewielkie owrzodzenia, najpierw powiększają się węzły chłonne w pachwinach. Po 8-10 tygodniach na całym ciele pojawia się wysypka, dodatkowo mogą pojawić się bóle głowy, gardła, osłabienie, a nawet gorączka. Po kilku latach na skórze kiła może tworzyć guzy o konsystencji gumy, które mogą pękać i pozostawiać trwałe blizny, prowadzi to do nieodwracalnych zmian na naszej skórze.

 

Rzeżączka występuje zarówno u mężczyzn i u kobiet. Może prowadzić u kobiet do zapalenia narządów miednicy mniejszej, a nawet prowadzić do bezpłodności. Typowymi objawami są: zapalenie szyjki macicy, częste oddawanie moczu, pieczenie pochwy, żółtawy śluz, krwawienie między menstruacyjne. U mężczyzn typowymi objawami są: żółta wydzielina, zapalenie dróg moczowych, infekcja lub zapalenie prostaty.

 

Chlamydia to rodzaj bakterii bezwzględnie wewnątrzkomórkowych. Typowymi objawami są: niepokojące krwawienie po stosunku lub między menstruacjami, ból w okolicach podbrzusza lub pieczenie w trakcie oddawania moczu, wydzielina o nieprzyjemnym zapachu z pochwy, a u mężczyzn ból i zapalenie jąder. Choroba może prowadzić do bezpłodności.

 

Kłykciny Kończyste to inaczej brodawki płciowe. Zaliczana jest do jednej z najczęściej diagnozowanych chorób wenerycznych. Niemal połowa przypadków przebiega całkowicie bezobjawowo. Objawem mogą za to być cielisto-szarawe narośla pojawiające się w okolicach narządów płciowych.

 

Większość ludzi lekceważy objawy chorób wenerycznych nieprawidłowo diagnozując symptomy choroby. Jednak każdy dzień zwłoki może tylko pogorszyć naszą sytuację.
Oprócz tych najbardziej popularnych chorób to od zapalenia pochwy czy cewki moczowej można przysporzyć sobie problemu na całe życie. HIV czy AIDS to choroba, której nie pozbędziemy się żadnymi ziołami ani lekami, to śmiertelny bagaż na całe życie. Pamiętajmy o tym zanim damy się porwać beztroskości ciepłego słońca i frywolnego klimatu. Warto zastanowić się nad tym czy nowa znajomość jest warta poświęcenia zdrowia czy życia.

Środki antykoncepcyjne dostępne na rynku nie dają 100% gwarancji. Jeśli zauważymy u siebie jakieś symptomy nie zwlekajmy, przebadajmy się. Test na HIV/AIDS można zrobić praktycznie w każdym ambulatorium i kosztuje w okolicach 50 zł. Jeśli masz za sobą przygodne doświadczenia warto się przebadać to żaden wstyd! Szczególnie jeśli planujesz stały związek! Bądź odpowiedzialnym kochankiem i partnerem!

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.