natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > Seks > Jakie potrzeby naprawdę mają mężczyźni?

Jakie potrzeby naprawdę mają mężczyźni?

mar 10, 2014

 

Dziś dzień mężczyzn. W Polsce, co prawda nieoficjalny, ale coraz popularniejszy. Na świecie już odprawiany w wielu krajach, lecz w różnych datach, w zależnie od kraju. U nas przyjęła się  data 10 marzec. Data nie jest przypadkowa: w tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

 

potrzeby mężczyzn

 

 

Z okazji Dnia Mężczyzn, chcemy naszym czytelniczkom przybliżyć odrobinę potrzeby emocjonalne, jakie mają Wasi faceci. Informacje i rady przydadzą się nie tylko dzisiaj, ale i na codzień, aby żyło się Wam lepiej.

A w tym szczególnym dla mężczyzn dniu warto docenić (jeśli zasługują :)) swoich partnerów.

 

 

Seks


Na pierwszym miejscu, gdyż zwykło się mawiać, że dla mężczyzn jest najważniejszy. Ale to zależy od faceta.

Mądry facet nie uważa seksu za coś najważniejszego w związku. Jednak ważny jest.

Mężczyzna ma często większe potrzeby seksualne od kobiety, dlatego jest dla niego ważne, by zaspokajała go i czasem spełniała (ale nigdy na siłę) jego fantazje seksualne. Potrzebuje świadomości, że zaspokaja swoją partnerkę ( co często przedkłada nad swoją przyjemność ), że jest dobrym kochankiem, że jego "rozmiar" jest odpowiedni. Potrzebuje dominować w łóżku, chociaż czasem- ale nie zbyt często- chce być zdominowany (taki kaprys:))


potrzeby mężczyzn


Partnerka


Mężczyźni najbardziej u kobiet cenią wrażliwość, opiekuńczość, pracowitość, inteligencję i zaradność. Wygląd przy doborze partnerki życiowej nie odgrywa aż tak dużego znaczenia.

Bardzo, bardzo ważny jest śmiech i spontaniczność i ciekawy charakter.

Mężczyzna wybierze tą brzydszą, z którą będzie się dobrze bawił całe życie, niż śliczną i mdłą, nudną.

 

 

Zaufanie

 

Mężczyzna, by zbudować szczęśliwy związek powinien troszczyć się o swoją kobietę. Interesować się jej życiem, samopoczuciem, zdrowiem. Powinien dbać o to, by bezpiecznie wracała do domu i nie przemęczała się w pracy. Za taką troskę kobieta powinna odwdzięczyć zaufaniem. Powinna być to naturalna konsekwencja. Jeśli wiemy, że ktoś nad nami czuwa i chce naszego dobra zaczynamy mu coraz bardziej ufać i otwierać się przed nim. Mężczyźni nie mogą zrozumieć, dlaczego się im nie ufa i jeśli się im da do zrozumienia (celowo lub nie celowo) że nie do końca się im ufa, będzie ich to bolało i zastanawiało bez końca. Oczywiście na zaufanie trzeba zapracować, ale obdarzenie zaufaniem to piękny prezent. Mężczyzna, gdy jest świadomy tego, że mu ufasz, będzie się Ciebie trzymał i nawet jeśli miałby okazję do zdrady, nie wykorzysta jej, by tego zaufania nie stracić. W przypadku braku zaufania historia mogłaby potoczyć się inaczej...

 

 

Docenianie

 

Docenianie mężczyzn powinno wejść w nawyk paniom, zwłaszcza, że nie trzeba się wysilać, by spełnić na tej płaszczyźnie męskie potrzeby. Wystarczy tylko, żeby kobieta pamiętała, by pochwalić swojego misia za każdym razem, gdy coś dla niej zrobi. Nawet jeśli są to drobne rzeczy, jak przepuszczanie w drzwiach, czy wyrzucanie śmieci. Powinna także mu dziękować i podkreślać (nawet jeśli to nieprawda), że jest wyjątkowy, bo inny facet z pewnością nie robi tyle dla swojej ukochanej… Takie słowa uskrzydlają mężczyzn i powodują, że mają ochotę robić jeszcze więcej dla swoich partnerek.Daj mu poczuć się jak samiec alfa. Bardzo ważne jest docenianie jego męstwa, mówienie mu, że czujesz się bezpieczna, kochana.

 

 

Podziw

 

Mężczyźni, jak każde samce u ssaków, potrzebują podziwu. Są jak pawie, które pięknie rozkładają swoje piórka i czekają, aż stado samiczek zacznie się nimi zachwycać. Dlatego też strasznie łasi są na komplementy. Mężczyźni pragną być adorowani. Chcą, by kobieta, z którą żyją cały czas podziwiała ich talenty, dokonania a także by zachwycała się jego stylem bycia, młodym wyglądem, humorem, fantazją itp. Taki „paw”, który czuje i widzi podziw partnerki skłonny jest dużo bardziej się poświęcać dla swojej wybranki, przez co lepiej zaspakajają jej potrzeby emocjonalne. 

 

Akceptacja

 

By spełnić potrzebę akceptacji, której pragnie mężczyzna kobieta powinna przestrzegać kilku ważnych reguł. Przede wszystkim nie powinna chcieć na siłę zmieniać swojego partnera. Jego stylu bycia, manier, jego znajomych, sposobu na spędzanie wolnego czasu. Nie może także krytykować go i porównywać go do swoich byłych partnerów. Jeśli jest cecha, która wymaga korekty, która jest dla kobiety nie do zaakceptowania jak np. palenie papierosów, powinna ona spróbować zachęcić go do rzucenia palenia i pokazać mu wsparcie przy rzucaniu nałogu, a nie robić mu wyrzuty. Nie może także zbyt naciskać, gdyż w takim przypadku, osoba sama powinna dojść do tego, że chce coś w sobie zmienić. Jeśli mężczyzna czuje się w pełni akceptowany, czuje się dużo pewniej, przez co łatwiej mu okazywać zrozumienie kobiecie. Jest on bardziej cierpliwy i wyrozumiały. Dlatego potrafi wysłuchać swoją partnerkę i okazać jej zrozumienie, którego potrzebuje.

 

potrzeby mężczyzn

 

Potrzeba wolności i swobody


Nie jest to równoznaczne ze zdradą. W dawnych czasach mężczyźni wyjeżdżali na wojny lub polowania i czasem mało czasu spędzali w domu. Dzisiejszy facet męczy się, jeśli przez długi czas jest niewolnikiem schematu pobudka- praca- dom- sen. Po prostu musi czasem wyjść się "odchamić". Nie czuj się winna, jeśli mężczyzna wyjdzie czasem spędzić wieczór z kolegami, albo odda się sportom ekstremalnym. On po prostu tego potrzebuje, nie ważne jak mocno Cię kocha. Nie powinno mu się w żadnym wypadku tego  zabraniać, a wręcz zachęcać, by zażył trochę ruchu i wolności. Będzie Ci za to wdzięczny, a także zdrowszy fizycznie i psychicznie.


Spokój


Mężczyźni nie cierpią bezsensownej gadki, narzekań, afer "o nic". Często małą wagę przywiązują do rzeczy, o które kobieta potrafi wręcz wybuchnąć. Jeśli zaczyna się mocno irytować, warto się uciszyć, gdyż po prostu może wyjść i trzasnąć drzwiami bez słowa. Mów do niego łagodnie, próbuj wytłumaczyć na spokojnie i nie biadol :). Nie po to wyprowadzał się od matki, by słuchać tego samego z Twoich ust. Jeśli nie robi tego, co obiecał, może zapomniał. Jeśli nie robi tego notorycznie, może warto zachęcić go metodą kija i marchewki. Nie psuj atmosfery kłótniami.

 

Wsparcie

 

Mężczyzna także potrzebuje czasem opieki, pocieszenia, czy wsparcia. Nie lubi i rzadko okazuje słabość, dlatego kobieta często musi się jedynie domyślać, że coś gryzie jej partnera i podjąć odpowiednie kroki. Twoje wsparcie jest najlepszy motywator dla faceta. Kilka motywujących słów w stylu "wierzę w Ciebie", "dasz sobie radę", "jesteś najlepszy" działa na faceta jak dopalacz.


 

Źródło: http://www.perfectdating.pl

 

MK

Komentarze

Napisany przez Ela dnia
Z mężczyznami to trzeba jak z jajkiem!
Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.