natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > Seks > Seks to coś więcej

Seks to coś więcej

mar 28, 2014

 

Postrzeganie seksu tylko jako akt fizyczny, zaspokojenie swoich potrzeb, popędów to poważne ograniczenie.

Postrzeganie wierzchołka góry lodowej bez świadomości, że jej lwia część znajduje się pod wodą, w głębi.

Seks także powinien mieć głębię. Dostaliśmy niesamowitą zdolność odczuwania całej gamy uczuć, emocji, więzi a także przyjemności. Tymczasem często skupiamy się na tej najbardziej trywialnej powłoce. Przestajemy wykorzystywać drogocenny dar.

 

W dobie konsumpcjonizmu seks jest traktowany jak potrzeba fizjologiczna. Szybko zaspokoić, dla różnorodności za każdym razem z innym partnerem/partnerką. Jeśli było fajnie- to może jeszcze jedno albo dwa spotkania. W tym wszystkim umacniają ludzi media, które ukazują, że tak jest, to jest dobre, tak jest przyjemnie i wygodnie. Nawet w filmach przedstawiających dawne czasy, o których wiadomo, że panowały inne obyczaje, pokazuje się ludziom przypadkowy seks i upadek obyczajów. Wprowadzanie wczesno- szkolnej edukacji seksualnej i ogólnodostępna pornografia i wyzbycie się jakichkolwiek wierzeń religijnych buduje szybko rozrastającego się raka rozpusty a także handlowania ciałem i to w przypadku obu płci.

 

seks

 

Prostytuowanie się zaczyna być akceptowane społecznie i jeszcze trochę, a domy publiczne będą zwyczajnymi instytucjami pełniącymi zwyczajne usługi. Już teraz zwykło się mówić o kobietach lekkich obyczajów, że są to kobiety wyzwolone. Takie postrzeganie i przyzwolenie sprawia, że już dzieci w szkołach uczą się, że seks to dobry biznes. Znany i kontrowersyjny film "Galerianki" nie obrazuje nawet części zboczenia dzisiejszej młodzieży z właściwego toru. I częste stwierdzenie, że miłość wynika z seksu. Nic tylko skulić się w kącie i zapłakać nad tym, do czego ten świat zmierza. Ale dość o upadku.

 

Czym jest prawdziwy seks?

 

W wielkim skrócie jest to jedność dusz, ciał, emocji, niesamowita więź. Przede wszystkim taka jedność możliwa jest tylko w stałym związki z jednym partnerem/partnerką. Brak miłości wyklucza wszystko poza chwilową euforią i szczytowaniem. Nie należy mylić miłości z pożądaniem czy zauroczeniem.

 

 

miłość

 

Podstawą dobrego seksu są, poza miłością oczywiście- zgoda i zaufanie.

Seks musi być wynikiem pragnień obu partnerów. Nie może być traktowany jako szybkie zaspokojenie jednej strony, gdyż to szybko zejdzie na zły tor czysto fizyczny. 

 

Potrzebne jest rozluźnienie. Doznania są mniejsze lub znikome, gdy nie uwolnisz się od stresu i zmartwień.

Aby rozluźnić się i zwiększyć doznania, dobrze jest zagłębić się w arkana seksu tantrycznego, lub poznać chociaż podstawowe założenia. 

 

Będąc w stałym związku eksperymentowanie w granicach monogamii i wzajemne poznawanie własnych ciał jest jak najbardziej wskazane i potrzebne.

 

 

Tantra w dosłownym tłumaczeniu znaczy "sieć", "tkanie" i ma symbolizować splecenie się dwóch ciał niczym dwóch nici. Podobnie jak w przyrodzie ma dążyć do zjednoczenia się przeciwieństw. Jej podstawą jest joga, medytacja i oczyszczenie ducha za pomocą odpowiednich rytuałów.

 

tantra

 

Filozofia wchodu w przeciwieństwie do kultury chrześcijańskiej, traktuje seks jako samo dobro i jedną z najważniejszych spraw w życiu człowieka a nie jedynie akt prokreacji, czy jakby tego chcieli niektórzy, czysty perwersyjny i wyuzdany seks. To przeżycie energetyczne. Zbliżenia seksualne mają na celu oczyszczenie ducha i oświecenie.

Filozofia tantryczna podkreśla męskość, dominację mężczyzny, a nawet siłę destrukcji, jaką posiada w sobie.Kobieta za to jest boskim stworzeniem. Matką, nosicielką miłości. Połączenie się kobiety z mężczyzną jest symbolem przenikania się odrębnych natur, które jednak nie mogą żyć bez siebie.


Aby przygotować się do przeżycia niesamowitego seksu wystarczy mieć za sobą kilka ćwiczeń rozciągających, umieć odpowiednie oddychać, potrafić się wyciszyć, a przede wszystkim oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości.


Warto zacząć od prostych ćwiczeń relaksacyjnych, ćwiczenia oddechu, rozluźnienia ciała. Można na przykład zafundować sobie masaż. Ważna też jest systematyczność. To opłaci się również poza sypialnią. Zwykle człowiek po sesji relaksacyjnej jest spokojniejszy i pozytywniej nastawiony do świata.

 

Seks nie powinien być celem samym w sobie tylko jednym z elementów dobrego związku wynikającego z wzajemnej wielkiej miłości. 

 

 

Badania także dowiodły, że na zdrowy organizm ma wpływ seks partnerski tylko monogamiczny. 

 

Komentarze

Napisany przez Robert dnia
ale jak to w praktyce wyglada?
Napisany przez Toudi dnia
sam uprawiam z moją lubą tantryczny seks i muszę przyznać, że to coś nieziemskiego:)
Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.