natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > W walce z rakiem > B 17- witamina na raka

B 17- witamina na raka

sty 27, 2014

 

W ostatnich latach nastąpiła znaczna zmiana w pojmowaniu przyczyn oraz samej natury raka. Dawniej rak był traktowany jako miejscowy stan chorobowy charakteryzujący się zmianami patologicznymi, zazwyczaj przyjmujący postać narośli lub guza. Dziś wśród naukowców rośnie przekonanie, że rak to zespół chorobowy, który jest końcowym stanem zaburzenia metabolizmu (przemiany biochemicznej w ciele).

Lekarze i naukowcy zajmujący się metabolizmem człowieka są przekonani, że możemy żyć w zdrowiu, jeśli będziemy dostarczać komórkom naszego ciała właściwe ilości tlenu, pożywienia, enzymów, minerałów, aminokwasów i innych składników odżywczych, które pochodzą z żywności oraz uzupełniających ją suplementów diety.

Metabolizm to praca całego organizmu w skład którego wchodzą elementy: fizyczny, umysłowy, duchowy i co najważniejsze harmonijnie ze sobą współpracują.

Mimo wielkich postępów w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów złośliwych rak pozostaje jedną z głównych przyczyn śmierci w krajach wysokorozwiniętych lub inaczej mówiąc wysoko uprzemysłowionych. Szacuje się, że co trzeci obywatel tych państw umrze na jakaś odmianę raka.

 

Czy witamina B17(amigdalina) może być naturalnym środkiem zapobiegawczym ?

Witamina B17 (amigdalina) jest głównym czynnikiem przeciwnowotworowym. To naturalna substancja występująca w ponad 1200 roślinach, zwłaszcza w nasionach powszechnie występujących owoców.

 

Witamina b17

 

Witamina B17 występuje w żywności takich ludów, jak np. Eskimosi, Hunzowie, Abchazi itp. a owe społeczności były w zasadzie wolne od raka w 100% . Sytuacja zmieniła się diametralnie w momencie gdy zmienili oni swój profil odżywiania na tzw. „zachodni"

Dr Ernest T. Krebs (w roku 1952 wyizolował nową witaminę z grupy B i nadał jej nr 17, nazywając „letrilem") twierdzi, że spożywanie min.około 7 pestek moreli dziennie(100 mg witaminy B17) winno prawie całkowicie chronić przed zachorowaniem na raka.

 

Aby przyswoić jak największą dawkę wit. B17 należy spożywać owoce w całości łącznie z jądrami pestek, lecz nie jeść większej ilości, niż znajdująca się w zjadanych owocach np.: jeśli jesz trzy jabłka dziennie, ilość pestek z tych jabłek wystarczy.

 

jabłka

 

Żywność zawierająca witaminę B17:


  • Nasiona, Pestki: morele, brzoskwinie, nektarynki, jabłka, wiśnie, śliwki, gruszki
  • Orzechy: gorzkie migdały,orzechy nerkowca, orzeszki makadamii
  • Jagody: jeżyny, aronia, żurawina, czarny bez, malina, truskawka, dziko rosnące jagody
  • Ziarna Zbóż: jęczmień, owies, pszenica, gryka, proso, żyto, brązowy ryż
  • Inne nasiona: len, sezam, bób, wyka, soczewica, burma, fasola, fasola mung, lima
  • Pozostałe: kiełki bambusa, ziele fuksji, dzika hortensja, cis ( tylko igły), szałwia

 

Czy terapia amigdaliną jest zabroniona?

 

W postaci naturalnej amigdalina występuje powszechnie w pestkach migdałów, nadając im charakterystyczny gorzki smak. Dostępna jest do zakupu w sklepach ze zdrową żywnością jako „ekstrakt z pestek moreli". Na jej bazie produkowano również preparat Laetrile będący syntetyczną pochodną amigdaliny – glukuronid nitrylu kwasu migdałowego.

 

Każdego roku tysiące Amerykanów wyjeżdżają do Meksyku, by leczyć się wit. B17 a to dlatego, że w Stanach Zjednoczonych terapia amigdaliną jest zabroniona. Agencja ds. Żywności i Leków (FDA), Amerykanskie Towarzystwo Onkologiczne(ACS) oraz Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne zabroniło stosowania amigdaliny twierdząc iż jest to oszustwo. Tymczasem amigdalina jest używana w klinikach meksykańskich, które leczą raka podając amigdalinę w postaci naturalnej (pestki), dożylnie oraz w tabletkach jako wyekstrahowana forma.

 

pestki moreli

 

W Polsce amigdalina nie jest zakazana (można ją kupić w hurtowniach chemicznych i w sklepach zielarskich, przez internet) występuje również w postaci ekstraktu z pestek i jest naturalnym uzupełnieniem powszechnie dostępnej żywności.

Natomiast dr Krebs zawsze uważał, że przy zapobieganiu rakowi witamina B17 w formie naturalnej ( np. zawarta w pestkach moreli) jest lepsza od formy oczyszczonej. Ponadto pestki moreli są naturalnym i tanim źródłem amigdaliny. Zawierają również inne witaminy, minerały i enzymy, których brak w jej ekstrahowanej postaci.

G.Edward Griffin w swej książce (patrz: Świat bez raka, G. Edward Griffin) pisze; „Setki badań klinicznych prowadzonych przez wielu kompetentnych lekarzy na całym świecie, włączając w to prace prowadzone przez dr Ernesto Contrerasa Rodrigueza z Oasis of Hope Hospital w Meksyku, dają nam całkowitą pewność, ze stosowanie amigdaliny jest bezpieczne."

Aby dowiedzieć się więcej na temat amigdaliny, jej działania oraz poznać szerzej zwolenników i przeciwników jej stosowania i samemu wyrobić sobie zdanie na temat wartości tego naturalnego składnika jakim jest – amigdalina polecamy książki które warto przeczytać oraz filmy które warto obejrzeć. Ponadto postaramy się w kolejnych odsłonach przybliżyć nieco temat związany z witaminą B17

1.Terapia metaboliczna witaminą B17. Stosowana w prewencji i chorobach nowotworowych. Autor Edward B.Griffin http://www.dobreksiazki.pl/b12556-terapia-metaboliczna-witamina-b17.htm

2. "Świat bez raka. Opowieść o witaminie B17" Autor Edward B.Griffin http://www.dobreksiazki.pl/b12239-swiat-bez-raka-opowiesc-o-witaminie-b17.htm

*ciekawostka - Dyrektorzy ogrodów zoologicznych zaobserwowali, że małpy- w tym małpy naczelne - gromadzą zapasy pestek moreli, jeżeli dostają te owoce w dużej ilości, jednocześnie gardząc ich miąższem. Nasiona zawierające B17 są powszechnie jadane przez zwierzęta oraz ludy nomadyczne

 

Basia M.

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.