natural medicine, cosmetics & well-being
reklama

NA SERCE I PROSTATĘ

mar 6, 2015

 

Statystyki podają, że po 50. roku życia z powodu chorób prostaty cierpi co drugi mężczyzna. Związana z tym niemożność oddawania moczu powoduje dotkliwy ból. Chorobą prostaty, której boimy się najbardziej, jest rak tego narządu. Jak wykazały przeprowadzone w wielu placówkach naukowych całego świata badania kliniczne, przefermentowane esencje z granatu mogą przyczynić się do znaczącej poprawy zdrowia i komfortu życia.

 

Profilaktyka prostaty zalecana jest już dla czterdziestolatków


Najbardziej zaskakujące efekty zaobserwowano w amerykańskim badaniu, przeprowadzonym na 48 pacjentach z rakiem prostaty. Napój ten wydłużył o 39 miesięcy okres, po którym podwoił się specyficzny antygen prostaty (PSA) – czas czterokrotnie dłuższy niż w grupie kontrolnej. W Polsce fachowe czasopismo Polskiego Towarzystwa Urologicznego „Przegląd Urologiczny" pisze na swych łamach o hamującym wpływie polifenoli granatu na rozrost raka prostaty. Przefermentowany koncentrat granatu zawiera 26000 mg/l polifenoli, które zwane są witaminami XXI w. Przeciwdziała on procesom starzenia się, dlatego jest nazywany eliksirem młodości. Badania opisane w prestiżowym „Journal of Cardiology" potwierdzają także, że po 3 miesiącach stosowania wyciągu z granatu następuje poprawa dotlenienia mięśnia sercowego o 17 proc. Może mieć to kluczowe znaczenie dla całokształtu poprawy naszego zdrowia.

 

Granat poprawia nastrój, wzrastają siły witalne i ogólna potencja, ma także wpływ na:

  • zapalenie stawów
  •  reumatyzm
  •  miażdżycę
  • cukrzycę,
  • zespół napięcia przedmiesiączkowego i nastroje menopauzy.

 

Naukowcy donoszą także, że mrożony, suszony próżniowo i przefermentowany koncentrat granatu (dostępny w kapsułkach) działa równie skutecznie w profilaktyce i problemach z prostatą jak eliksir z granatów (w płynie).

 

Pan Marcin M. ze Śląska kupił pierwszą butelkę eliksiru z granatów w lutym, w sklepie wysyłkowym.
Teraz się wspaniale czuje, chce mu się żyć. Kiedyś to już by spał, jak mówi – byłby już przeziębiony w tym czasie, ale najważniejsze jest to, że badania kontrolne wykazały u niego spadek PSA i powróciła mu – jak powiada– boża moc. Chcąc dowiedzieć się więcej o działaniu granatu i zakupić go dla siebie i męża, odwiedziłam kilka aptek i sklepów zielarskich. Nie wszędzie jednak wiedziano o eliksirze z granatów. Pomyślałam wtedy:A co się stanie, gdy wydam pieniądze, a mężowi to nie pomoże? Znalazłam eliksir z granatów w dobrze zaopatrzonej aptece. Pani farmaceutka wyjaśniła mi, że kiedy owoc granatu poddawany jest specjalnemu procesowi fermentacji, jego przeciwutleniające i powstrzymujące nowotwory działanie dodatkowo wzrasta. Nie należy przefermentowanego eliksiru z granatów mylić sokami, mogą one mieć dobry smak, ale nie mieć oczekiwanych walorów zdrowotnych.
Ponadto granat uelastycznia naczynia krwionośne i reguluje ciśnienie krwi. Polecam eliksir, bo słyszę pozytywne opinie pacjentów.


                                                                                                   Helena Leszczyńska

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.