natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > W wolnym czasie > Dzień z jogą i ayurvedą

Dzień z jogą i ayurvedą

gru 10, 2013

Ponieważ grudzień jest dla mnie zwykle bardzo pracowitym miesiącem, poczułam, ze potrzebuję choć jednego dnia tylko dla siebie, żeby wzmocnić swoje siły życiowe by sprostać przedświątecznym obowiązkom w domu i w pracy.

 

Wśród wielu ofert moja uwagę zwróciły warsztaty relaksacyjno - odmładzające jogi, ayurvedy, automasażu i zabiegu peelingującego. Prowadziła je doświadczona nauczycielka jogi shri vivek – Jola Shika Lenart i trwały trochę ponad 5 godzin.

 

Już dawno nie spędziłam czasu tak przyjemnie i pożytecznie. Prowadząca jest osobą ciepłą i radosną, potrafiącą stworzyć niepowtarzalną atmosferę. W ten chłodny grudniowy dzień przeniosła nas w zupełnie inny świat.

 

Najpierw dowiedziałyśmy się w prosty i przystępny sposób o tym, czym jest ayurveda i jak praktycznie możemy zastosować tą wiedzę w życiu codziennym.

Jola pomogła nam określić jakim typem jesteśmy – vata, pitta, czy kapha – i co nam służy, a co może zaszkodzić ( na przykład dieta powinna być dopasowana do każdej konstrukcji ). Ja uświadomiłam sobie, że będąc pitta i intuicyjnie unikając intensywnych przypraw w gotowaniu, ciągle narażam się na niezrozumienie ze strony męża typu kapha lubiącego dania o mocnym, pikantnym smaku. Od dziś specjalnie dla niego stawiam na stole pojemniki z przyprawami, a może czasem ugotuję coś specjalnie dla niego...

 

Dowiedziałyśmy się też w jaki sposób joga wpływa na nasze ciało, umysł i psychikę i dzięki temu miałyśmy motywację, żeby poćwiczyć. Okazało si że, że joga shri vivek, jest jednocześnie delikatna i mocno działająca. Podczas wszystkich asan instruktorka wyjaśniała, jak dzięki nim się zmieniamy i zdrowiejemy.

 

Joga

 

Potem Jola poczęstowała nas zrobionym przez siebie ayurvedyjskim napojem, który wspomaga prace układu odpornościowego i wzmacnia jelita, a jak się okazało, jest bardzo łatwy do przyrządzenia.

 

Dla mnie najprzyjemniejszym momentem dnia był zabieg peelingujący o działaniu odmładzającym. Prowadząca przygotowała nam potrzebne do jego wykonania naturalne składniki: oliwę z oliwek, mleko ( świeże od szczęśliwej krowy ), mąkę z cieciorki, kurkumę, suszony imbir i suszona skórkę z pomarańczy.

 

Po zabiegu oczyszczającym relaksowałyśmy się leżąc przykryte naturalnym jedwabiem i wysychałyśmy. Potem robiłyśmy peeling, po którym nasza skóra stała się jedwabista, a ciało rozluźnione.

 

Na koniec nauczyłyśmy się prostego, wzmacniająco – rozgrzewającego automasażu, który każda z nas może praktykować co rano po przebudzeniu, bo zajmuje tylko 10 minut. Po zajęciach zjadłyśmy energetyczną zupkę ugotowaną według 5 Elementów, która stała na ogniu ponad 5 godzin.

 

Czułam się niezwykle lekka i pełna energii. Wróciłam do dzieci i męża uśmiechnięta i wzmocniona. Pomyślałam sobie, ze warto jest czasem poświecić czas dla siebie. Moja rodzina też jest tego zdania - przecież zadowolona i szczęśliwa mama i żona to prawdziwy skarb!

 

Joga

 

http://natmed.pl/aktualnosci/jesienny-oczyszczajacy-energetyzujacy-i-rozgrzewajacy-warsztat-metoda-yogi-integralnej-shri-vivek-i-ayurvedy/

O.K.

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.