natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > W wolnym czasie > ŚCIEŻKA AYURWEDYJSKA

ŚCIEŻKA AYURWEDYJSKA

sie 3, 2015

 

     Ścieżka Ayurwedyjska to  wspaniały powrót do bezpośredniego kontaktu z naturą. Pozwala przeżywać dawno zapomniane doznania : dotyk szyszek, gałązek, kamieni, chrustu pod stopami, przejście przez strumień bosymi stopami i wdychanie zapachu ziół i kwiatów sprawia, że odnajdziemy w tym prawdziwą przyjemność; poczujemy się zrelaksowani, wypoczęci i naładowani pozytywną energią.

 

IMG_6556A.jpg

 

     Dzisiejszy Świat biegnący w szaleńczym tępię do przodu , ekonomia nastawiona na zysk, limitują lub wręcz uniemożliwiają ludzkości korzystanie i czerpanie przyjemności z prostego kontaktu z nieskażoną naturą zubażając nasze życie. Dlatego tak ważne jest aby przywrócić porządek życia w zgodzie z naturą, to pilne zadanie dla polityków, rządów globalnych i lokalnych ale również dla nas samych...

 

IMG_6548C.jpg

 

      W niektórych krajach znajdziemy parki, które mają specjalnie przygotowane trasy z desek, piasku, kępek trawy, żwirku, szyszek, kamieni  i błota dla bosych spacerowiczów. W Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej powstają nawet stowarzyszenia propagujące „powrót do natury” i chodzenie na bosaka przy każdej możliwej okazji, również w pracy.

 

IMG_6475.JPG

 

     Tworzenie i korzystanie z  Ścieżek Ayurwedyjskich jest wspaniałym codziennym i najprostszym praktykowaniem swojej intymnej relacji z Matką Ziemią, jest w istocie rytuałem, który jeśli stosowany jest świadomie i uważnie pozwala na dostrojenie się do właściwej perspektywy swojego ciała, a następnie ziemi. Wreszcie chodzenie, wędrowanie, jest aktem afirmacji własnej cielesności, która jest źródłem radości i jest też afirmacją Ziemi w jej naturalnym, dzikim wymiarze. Stopy zawsze dostosowują się do podłoża. Każdy krok niesie dzikość.

 

IMG_6517F.jpg

 

 

IMG_6542D.jpg

 

 

IMG_6533E.jpg

 

 

IMG_6495G.jpg

 

 

 

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.