natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > Zdrowa rodzina > Grafen-nadzieja dla przyszłości?

Grafen-nadzieja dla przyszłości?

sty 7, 2014

Ekologiczne technologia jak ze snu dostępne?


W Polsce ruszyła komercyjna produkcja grafenu, dzięki stosunkowo taniej metodzie otrzymywania opracowanej przez Polskich naukowców. Co grafen, ten najbardziej ostatnio badany na świecie materiał oznacza dla ludzi zainteresowanych ekologicznym życiem w zgodzie z naturą? Inspiracją do tej mojej krótkiej poglądówki był niedługi wykład wybitnego naukowca ze Stanów Zjednoczonych. Na końcu swojego wykładu wyjął on z portfela bardzo stare, zniszczone czarno-białe zdjęcie i powiedział:... "popatrzcie przez 17 lat mam to zdjęcie dziewczynki która umiera z pragnienia- z każdego poziomu to jest niewłaściwe dlatego musimy rozwiązać nasze problemy"... (związane z planetą).

Grafen daje możliwość bardzo skutecznego oczyszczania i odsalania wody, nieporównywalnego do dotychczas stosowanych technologi. Idąc dalej, w wykładzie nawiązującym do pracy swojej i kolegów naukowiec ów roztaczał wizję jak ze snów, dla każdego komu problemy ziemi nie są obojętne. - Tania czysta energia dostępna dla każdego... "Elektrownie przyszłości to brak elektrowni".... Wyobraźcie sobie specjalną transparentną powłokę, plastikowy cienki arkusz który można rulować. Wynalazek ten po umieszczeniu na oknie domu będzie produkować ciepło i energię dzięki konwersji cząsteczek światła. W lecie można zrobić coś odwrotnego wysłać nadmiar ciepła. Ogólnie nadmiarem produkowanej energii będzie można dzielić z sąsiadami, można tą technologie przyrównać nieco do obecnych kolektorów w które zakładamy na dachy, a jednocześnie będzie to coś o wiele bardziej doskonałego. Jeszcze inny fakt o którym mówią też polscy naukowcy, silnik wodorowy został wymyślony już dawno jednakże problemem jest magazynowanie wodoru. Grafen pozwoli na takie magazynowanie tego gazu i codziennością będzie używanie silników na wodór. Zanosi się na to że niedługo pojawią się technologiczne rozwiązania które mogą bardzo mile nas zaskoczyć, może rzeczywiście przyjdzie nam żyć w czasach przełomu gdzie będzie szansa na zmianę wyniszczającej eksplanacji i zanieczyszczania planety.

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.