natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > Zdrowa rodzina > MĘŻCZYZNO ZADBAJ O SIEBIE

MĘŻCZYZNO ZADBAJ O SIEBIE

maj 30, 2014

Rośliny lecznicze dla mężczyzn,domowe kuracje


Rośliny lecznicze przekazują swoje właściwości na wiele sposobów. Najczęściej poprzez tabletki lub kapsułki. Warto po nie sięgnąć mniej nasilony, ale przewlekłych dolegliwościach. Substancje zawarte w roślinach nie działają natychmiast, trzeba je cierpliwie przyjmować przez określony czas, a będą efekty.

 

* Dynia, kukurydza, palma sabałowa, wszystkie te rośliny, zawierają fitesterole(substancje pomocne w leczeniu prostaty gruczołu krokowego, czyli prostaty, łagodzą przykre dolegliwości, hamują rozrost prostaty.

 

* Melisa, uspokaja i pomaga przy bezsenności

 

* Głóg, substancje zawarte w jego kwiatach i owocach działają rozkurczowo na naczynia krwionośne. Przechodzi ból i duszności, a krew w większej ilości dopływa do serca- dostarcza mu tlenu.

 

* Krokus, z jego kwiatów uzyskiwany jest szafran(droga przyprawa)wchodzi w skład preparatów poprawiających nastrój.

 

* Czosnek, sprawdzony w profilaktyce miażdżycy i chorób serca, obniża poziom cholesterolu oraz ciśnienia, łagodzi również bóle reumatyczne.

 

* Żeń szeń, pomaga przetrwać ciężkie chwile, zwiększa wytrzymałość fizyczną oraz psychiczną odporność, wspomaga koncentrację.

 

* Granat, zawarte w soku z jego owoców polifenole chronią przed nowotworami zależnymi od hormonów, jak rak prostaty. Codzienne picie soku z granatów zapobiega chorobie, działa również przeciwzapalnie, przeciwmiażdżycowo, obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi.

 

* Miłorząb japoński to wyciąg z drzewa liściastego. Ma dobry wpływ na krążenie krwi w mózgu, dzięki temu poprawia pamięć, rozrzedza krew, zapobiega zawrotom głowy.

 

Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na spożywanie w czystej postaci tych produktów, to na rynku znajdziemy cały szereg suplementów diety ze skondensowaną zawartością najlepszych składników dla mężczyzn.

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.