natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > Nasze zwierzaki > Fałszywa miłość?

Fałszywa miłość?

lut 10, 2014

 

Większość ludzi zapytanych, czy kochają zwierzęta- odpowiada: "Tak, bardzo kocham i uwielbiam zwierzęta! Kocham pieski i kotki" i tak dalej... 

 

KŁAMIĄ.

 

Kocham pieski i kotki, bo mój burek to słodki piesek.  A co z tymi wszystkimi biednymi, niechcianymi, często zaniedbanymi czworonogami ze schronisk? Mało kogo obchodzi ich los. A zwierzęta kocha większość osób. Jak to jest?!

 

pies w schronisku

 

Jeśli na prawdę kochasz zwierzęta, to udowodnij to. Masz wiele pól do popisu.

 

Najprostszą czynnością, nie wymagającą od Ciebie żadnego wysiłku, jest przekazanie 1 procenta z podatków na schronisko.

 

Jeśli planujesz przyjąć pod swój dach zwierzaka, to niech to nie będzie zwierzę, służące do lansowania i kosztujące wiele tysięcy złotych plus kosmetyki, fryzjerzy, karma lepsza niż posiłek wielu ludzi.

 

Weź czworonoga ze schroniska, a pieniędzmi wesprzyj schronisko. Piesek lub kotek będzie Ci wdzięczny za okazane serce, a Ty osiągniesz satysfakcję i szacunek.

 

schronisko dla psów

 

Wiele schronisk oferuje także możliwość wirtualnej adopcji, czyli finansowe wsparcie zwierzaka, odwiedzanie go, zabawa i wyprowadzanie na spacer, możliwość nadania mu imienia, zbudowania lepszego domku. Jeśli nie możesz odwiedzać zwierzaka, dostaniesz bieżące informacje o jego stanie i zdjęcia.

 

 

Możesz także zgłosić się jako wolontariusz, czyli osoba nieodpłatnie działająca na rzecz schroniska.

Wolontariusze są objęci ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków. Wykonują swoja pracę pod nadzorem pracowników schroniska lub lekarzy weterynarii i muszą bezwzględnie stosować się do poleceń które wydają im te osoby, aby nie naruszać zasad bezpieczeństwa. Nie mogą wykonywać żadnych prac bez wiedzy pracowników lub weterynarzy. Zadania, które mogą im powierzać pracownicy to:


* wyprowadzanie zwierząt na spacery
* czesanie, pielęgnacja kotów i psów
* udział w zbieraniu żywności dla bezdomnych zwierząt lub innych akcjach na rzecz schroniska
* pomoc w przygotowaniu zwierząt do uczestnictwa w aukcjach organizowanych przez schronisko
* sprzątanie boksów i pomieszczeń dla zwierząt
* sprzątanie innych pomieszczeń i korytarzy
* mycie misek zwierząt
* przytrzymywanie zwierząt podczas zabiegów weterynaryjnych
* karmienie szczeniąt, kociąt

 

Pomóc można także zbierając żywność, pieniądze, koce, kołdry (byle nie z pierza) i wszystko z czego można przygotować posłania dla zwierząt, łóżeczka dla psów/kotów, zabawki dla kotów, miski, smycze, kagańce.

Aby zorganizować zbiórkę w swojej szkole/pracy/miejscu zamieszkania nie musisz wcześniej powiadamiać schroniska. Zgoda na zbiórki zależy tylko i włącznie od dyrekcji szkoły czy administracji budynku.

 

Nie zapominajcie, że zwierzęta też czują, smutek, samotność, tęsknotę.

Wiedzą, kiedy są niechciane. Gdy ktoś przychodzi w odwiedziny do schroniska, wszystkie pyszczki zwracają się ku tej osobie z nadzieją w oczach. Okaż im jak najwięcej serca, wyciągnij do nich rękę.

I dopiero wtedy powiedz, że kochasz zwierzęta.

 

 

najlepszy przyjaciel

Dowiedz się więcej

 

Zainteresuj się także działalnością schronisk w Twojej okolicy

 

MK

 

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.