natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Przegląd zdrowej prasy > Ciemna strona tomografu

Ciemna strona tomografu

lut 18, 2014


Polecamy artykuł z Angory, który otwiera oczy na szkodliwość popularnego tomografu.

 

Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport w sprawie raka, autorstwa 250 naukowców z ponad 40 krajów. Ukazuje on drastyczny wzrost zachorowań na raka- w ciągu dwudziestu lat o 57 procent.

W 2012 roku zmarło na raka 14 mln ludzi, w 2022 umrą już 22 miliony ludzi. Naukowcy zaznaczają że połowie nowotworów można zapobiec ćwicząc regularnie i zdrowo się odżywiając. Jest jeszcze jeden sposób aby zmniejszyć ryzyko raka: ostrożniej korzystać z tomografu- a najlepiej w ogóle.

 

Dlaczego?

 

Początkiem lutego "New York Times" opublikował artykuł pary naukowców z Uniwersytetu Kalifornii zatytułowany Sami sobie aplikujemy raka.


Ostrzegają, że zastosowanie tomografów wzrosło i w niektórych krajach już rutynowo sprawdza się tomografem stan zdrowia.

Tymczasem aparaty do tomografii są 100 do 1000 razy szkodliwsze niż szkodliwy Rentgen, przed którym niejeden naukowiec już ostrzegał.


Dzieci poddane testom tomograficznym mają trzykrotnie wyższe ryzyko nowotworu mózgu i białaczki. Udokumentowano, że nawet jeden test tomograficzny może spowodować raka.

 

Tymczasem często tomografię można zastąpić nieszkodliwym ultrasonografem lub rezonansem magnetycznym.

 

Pacjenci powinni dociekać, czy badanie tomografem jest istotnie niezbędne.

 

Przeciętny pacjent otrzymuje rocznie dawkę promieniowania w wysokości 45 milisivertów, a 12 % pacjentów dawkę nawet dwukrotnie wyższą.

Dla porównania szkodliwy Rentgen emituje 0,02 jednostki milisiverta.

 

Przykładowo w USA szacuje się, że 30 procent badań tomograficznych jest wykonana zbędnie.

prawie 30 tysięcy przypadków nowotworów rocznie będzie wywołanych badaniami tomograficznymi, z czego połowa pacjentów umrze.
 

 

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.