natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Przegląd zdrowej prasy > Nexus - Ostrożnie z telefonem komórkowym!

Nexus - Ostrożnie z telefonem komórkowym!

lis 19, 2013

nexus091.jpg


Ostrożniej z telefonem komórkowym!

Większość osób mających dobry kontakt z własnym ciałem czuje, że korzystanie z komórek nie jest korzystne dla naszych organizmów. U mnie po kilkuminutowej rozmowie pojawia się uczucie dyskomfortu, ból głowy, a czasem szum w uszach. Czuję też spadek energii. Dlatego z zainteresowaniem czytam niezależne raporty na temat korzystania z takich telefonów.

 

Dwumiesięcznik Nexus przedstawia w ostatnim wydaniu artykuł Dr Dona Maischa dotyczący najnowszych badań w kwestii korzystania z telefonów komórkowych, telefonów bezprzewodowych i smart fonów.
Okazuje się, że te ostatnie są najbardziej niebezpieczne dla naszego zdrowia ze względu na to, że korzystanie z nich naraża użytkownika na o wiele wyższy poziom promieniowania fal elektromagnetycznych.

 

Australijscy neurochirurdzy alarmują, że ogromnie wzrasta zachorowalność na raka mózgu i gruczołów ślinowych, coraz powszechniejsze stają się także: niepłodność u mężczyzn i zaburzenia zachowania spowodowane nadmiernym używaniem komórek. Przerażająca rośnie liczba poszkodowanych dzieci, które ze względu na mniejszą gęstość kości i ilość płynu w mózgu są bardziej narażone na absorbowanie większych ilości energii fal radiowych w głębi mózgu niż dorośli. Naukowcy z różnych krajów twierdzą, iż istnieje spójny wzór wzrostu ryzyka glejaka ( nowotwór złośliwy mózgu i nerwiaka akustycznego związany z korzystaniem z telefonów bezprzewodowych i komórkowych.

 

Polecamy stronę dr Maischa ( www.emfacts.com ) dla tych którzy chcą zgłębić temat oraz artykuł w piśmie Nexus.

 

Podajemy też zamieszczone w nim zalecane środki ostrożności:

  • Zawsze, gdy jest to możliwe używaj telefonu przewodowego.
  • Używaj opcji głośnomówiącej.
  • Używaj wiadomości tekstowych.
  • Używaj urządzenia słuchawkowego.
  • Unikaj przenoszenia telefonu blisko ciała.
  • Unikaj korzystania z telefonów w miejscach o słabym sygnale, ponieważ telefon będzie musiał użyć większej mocy , aby utrzymać kontakt z najbliższą wieżą.
  • Dzieci ze względu na mniejsze i cieńsze czaszki powinny ograniczyć korzystanie z telefonu komórkowego.
  • Nigdy nie śpij obok telefonu komórkowego.
  • Kupując telefon, wybierz model o o najniższym współczynniku absorpcji ( SAR ). Zaopatrz się w futerał Cellsafe, który znacząco redukuje poziom absorpcji. W przypadku korzystania z telefonu bezprzewodowego DECT, należy kupić model który redukuje moc , gdy nie jest używany, np. Siemens ECO DECT.
  • Nie wolno używać telefonu wewnątrz pojazdu lub w zamkniętej przestrzeni, gdyż może to spowodować zwiększenie mocy emisji, gdy sygnał jest słaby.

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.