natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Przegląd zdrowej prasy > Nie tylko od święta

Nie tylko od święta

gru 19, 2013

W grudniowym numerze miesięcznika Przyjaciel Pies znajdziecie niezwykle zajmujący artykuł Agnieszki Malinowskiej o radości pomagania.

 

Nie każdy z nas może przygarnąć do domu kolejnego zwierzaka, a chciałby zaangażować się a pomaganie. Okazuje się, że jest wiele sposób, na które można to robić.

 

Czytając artykuł poznajemy osoby, które potrafią efektywnie włączać się w pomoc bezdomnym zwierzakom.

 

Hanna Kania, młoda mama, zdecydowała się zostać E - wolontariuszką. To ktoś, kto na podstawie dostępnych na stronie schroniska informacji i zdjęć tworzy ogłoszenia o konkretnych psach do adopcji i umieszcza je w portalach ogłoszeniowych. Dzięki temu czworonogom łatwiej jest znaleźć nowy dom, gdyż można zaprezentować zalety każdego z nich z osobna.

 

Marta Tamm pomaga psom już od ponad trzech lat. Współpracuje z dwoma schroniskami, prowadzi stronę na facebooku, gdzie umieszcza zdjęcia i informacje o każdym potrzebującym psiaku.

 

Karolina Jurga fotografuje psy w schroniskach. Jej fanpage, JurgaPhotography, powstał z chęci niesienia pomocy tym, którzy sami nie potrafią o nią poprosić. Dzięki jej fotografiom poruszającym temat porzucanych zwierząt, wiele bezdomnych psów zostało adoptowanych, głównie z Przytuliska w Głownie. Karolina pomaga również w promowaniu akcji organizowanych przez Przytulisko, na przykład " Wkreć się w pomaganie ".

 

Osoby zaangażowane w ratowanie psów rzadko dysponują dużą gotówką. Na największym forum o psach - dogomania.pl, codziennie pojawiają się nowe "bazarki", gdzie za niewielkie pieniądze można kupić rzeczy wystawione przez zalogowanych użytkowników. Wszystkie zgromadzone fundusze są przeznaczane na leczenie i utrzymanie bezdomnych zwierząt.

 

Wolontariuszem w schronisku może zostać każdy. Zwierzaki, oprócz dachu nad głowa i pełnej miski, potrzebują bliskości człowieka. Wolontariusze wyprowadzają psy na spacer, sprzątają boksy, pomagają w sprawach biurowych.

 

Wspaniale jest, gdy zwierzakom uda się znaleźć dom tymczasowy. Ma wtedy szansę odzyskać zaufanie do człowieka, nauczyć się kilku komend i chodzenia na smyczy, odzyskać zdrowie i dobry wygląd, przez co znacznie częściej udaje się mu zdobyć nowy dom.

 

Jeśli i Wy chcecie włączyć się w pomaganie, zapraszam do grudniowego Przyjaciela Psa. Znajdziecie tam wiele pomysłów, jak można to robić, a także sporo przydatnych linków.

 

pies.jpg

 

O.K.

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.