natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Przegląd zdrowej prasy > Listopad-przegląd prasy

Listopad-przegląd prasy

lis 12, 2013

nieznany2.jpg

 

Na co komu czarne dziury?


To jedna z największych zagadek Wszechświata. Skąd biorą się te kosmiczne potwory? Jaka jest ich natura? Dlaczego są czarne i na czym polega niszczycielska siła, jaką dysponują. Czy mają jakiś wpływ na nas i mogą nam zagrażać?
Od dawna nas fascynują i ciągle znajdujemy nowe informacje na ich temat...


Czy na pewno wiemy co jemy?


Najnowsze badania wskazują, iż nie wykluczone, że razem z mięsem zwierząt konsumujemy także ich emocje, jak cierpienie i strach. Nie pozostaje to bez znaczenia dla naszych zachowań oraz psychiki. Prace prowadzone przez prof. T.Colina Campbella udowodniły istnienie wyraźnej zależności pomiędzy chorobami, na jakie zapadają ludzie, a ilością i rodzajem mięsa, które spożywają. Dr. Ruediger Dahlke uważa, iż mięso jest przesycone zbyt dużą dawką cierpienia i śmierci, aby mogło okazać się dla nas zdrowe.

 

"Rodzaj jedzenia wiąże w nas świat wewnętrzny z zewnętrznym. Oznacza to, że nasze ciało jest jak mikrokosmos, a świat jak makrokosmos. Ograniczenie konsumpcji mięsa pomoże nam w utrzymaniu równowagi pomiędzy tymi dwoma uniwersami."- pisze prof. Campbell

 

Niezwykle wartościowy i poruszający artykuł. Koniecznie przeczytajcie.


Tajemnice odejść odroczonych w czasie


Problem przeznaczenia od tysiącleci dręczy ludzkie umysły. I nadal nie znajduje rozstrzygnięcia. Astrolodzy i ezoterycy twierdzą, że w chwili urodzenia wyznaczono nam datę śmierci. Jak jednak w tym kontekście wyjaśnić przypadki chwilowego darowania życia?
O tym i wielu innych ciekawych rzeczach dowiecie się z najnowszego numeru NIEZNANY ŚWIAT.

 

wrka.jpg

 

Z uwagi na specyfikę miesiąca, listopadowa WRÓŻKA poświęciła swój numer zadumie nad przemijaniem. Godne uwagi są rozważania czy życie pożyciu… jest możliwe? Czy nasz koniec na tym świecie to niefortunna pomyłka natury, czy fantastyczna przygoda i kolejny etap w niekończącej się wędrówce.

 

Czy śmierć można oswoić? No cóż. Można przynajmniej próbować. Ludzie różnych kultur starają się ją karmić, bawić się nią, a nawet przyjaźnić. Jak to robią dowiesz się z Jak gładko przejść na drugą stronę tęczy?


Z cyklu magiczne miejsca w klimacie jest opowieść o: Duchach Szkockich zamków. Szkocja to najbardziej nawiedzony kraj w Europie. Obecność duchów jest powszechna - to dla nich wręcz idealne miejsce – snujące się mgły, wycie wiatru, piękne ale groźne fioletowe od wrzosów wzgórza i wyłaniające się zza nich ruiny starych klasztorów, cmentarzy, czy zamków. Tajemnice budzące lęk mieszkańców ma każdy szkocki zamek. Najwięcej ich skrywa jednak… Zapraszam do lektury

 

czwarty_wymiar.jpg

 

Kto był odkrywcą Ameryki?

Według oficjalnej nauki dzieje Ameryki Północnej zaczynają się wraz z „odkryciem” Krzysztofa Kolumba. Nic bardziej mylnego! Dzieje tego lądu są pełne prehistorycznych zagadek, tajemnic które łączą go z innymi kontynentami na długo przez rokiem 1492. Co można na tych ziemiach znaleźć dowiesz się z najnowszego wydania CZWARTY WYMIAR.

 

Protestujemy przeciwko wykorzystywaniu zwierząt do celów badawczych. Czy te badania są konieczne, czy przekraczają próg naszej wrażliwości, czy oznaczają niepotrzebne dręczenie zwierząt i czy nie ma innej drogi… W Rozprawie o złotej rybce możemy zapoznać się z opinią drugiej strony.

 

W listopadowym klimacie - z cyklu niesamowite miejsca - możemy odwiedzić las u podnóża świętej góry Fudżi w Japonii. tzw. Japoński las samobójców. Co można tam spotkać i dlaczego otrzymał takie miano dowiecie się właśnie w tym numerze...  

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.