natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Pomogło mi > Jak zwalczyłam łupież

Jak zwalczyłam łupież

mar 27, 2014

Witam

Od 10 miesięcy zmagałam się z łupieżem. Pani w aptece już patrzała na mnie błagalnym wzrokiem, bo wypróbowałam już chyba wszystkie możliwe szampony i specyfiki do walki z łupieżem, oczywiście nie pomagały. Jeśli już, to była poprawa na góra miesiąc, a potem problem znowu wracał. Z tych aptecznych szamponów miałam już tak przesuszoną skórę głowy, że byłam bezradna. Postanowiłam odstawić wszystkie medykamenty i zdać się na pomoc mojej mamy, która już od dawna sugerowała swoje metody. 

 

  1. Przed każdym myciem głowy smarowałam głowę polówką cytryny, po prostu nacierałam głowę, zostawiałam na 5 minut i myłam następnie szamponem włosy
  2. Płukanka z pokrzywy- najlepsza to płukanka z suchej pokrzywy. zaparzałam ja normalnie jak herbatę, po ostudzeniu nanosiłam na skórę głowy i zostawiałam na 10 minut, następnie spłukując.
  3. Odżywka z jogurtu- po umyciu włosów nakładałam jogurt naturalny na głowę czekając, aż ładnie się wchłonie, taki jogurt doskonale zmiękcza skórę głowy, nawilża i łagodzi podrażnienia. 
 

Dzięki tym trzem prostym sposobom zwalczyłam łupież i problem nie powraca. Choć już nie mam problemu to zapobiegawczo czasami powtarzam zabieg, bo oprócz tego że wyleczyłam się z łupieżu to kondycja moich włosów znacznie się poprawiła! Mam piekne i lśniace włosy, znacznie gęstsze i juz nie elektryzują się. Dodatkowo postawiłam na szampon do włosów BIAŁY JELEŃ. Nasz polska, stara firma-wydaje się być najlepszy dla mnie, jeśli zas nie mam szamponu to stosuje szare mydło tej samej firmy. Myślę że żadne drogie kosmetyki nie są w stanie zapewnic mi takiego efektu jaki mam teraz!

 

 

Pozdrawiam Krystyna z Bełchatowa

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.