Shift kręgosłupa

Shift kręgosłupa – wygięcie boczne w stanie ostrym spowodowane… zależy, to nie takie proste 🙂
Przy okazji występuje całkowita lub częściowa blokada ruchu odcinka lędźwiowego – brak możliwości schylania, a niekiedy nie można nawet siadać.
Taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz kilka miesięcy temu – wyszliśmy z tego.
Ale… żeby cukierkowo nie było to sytuacja się powtórzyła 🙂
Dlaczego? Ponieważ nie wystąpiły zmiany w funkcjonowaniu codziennym.
Uwarunkowane temperamentalnie tyłopochylenie miednicy + praca typowo dźwigająca bez angażu zgięcia stawów biodrowych i kolanowych powodują silne skrócenie mięśni i hipertonie w przebiegu tylnej taśmy kończyn dolnych, aż dojdzie do rzekomej spastyczności mięśniowej.
Dlaczego rzekomej? Bo nie ma ona pochodzenia strukturalnie neurologicznego – wbrew temu co się oficjalnie mówi.

Czy ma to swoje źródło w dyskopatii i konflikcie korzeniowym?
Rzadko, wręcz legendarnie rzadko 🙂
Większość przypadków to tak jak przy objawach rwy kulszowej dysbalans napięciowy w obszarze miednicy.
Posturalne duże predyspozycje tylopochylenia z silniejszą rotacją lewego talerza ( w związku z tym też kręgosłupa) w połączeniu z brakiem balansu pobudzeniowego AUN po pewnym czasie mogą prowadzić do poniższej sytuacji.
RTG kręgosłupa czyste, USG brzucha czyste 🙂
Ale taką samą sytuacje może wywołać ostry stan zapalny wrzodziejącego jelita lub niewydolność nerki – istotna jest diagnostyka różnicowa.

Czy jakieś leki na to pomogą? NIE
Mało tego zaszkodzą w dłuższej perspektywie czasu. Jeżeli wg zadziałają przeciwbólowo to będziemy kontynuować wprowadzanie stresorów do tego obszaru co w końcu może skończyć się prawdziwym uszkodzeniem kręgosłupa – a poniższy mechanizm napięciowy w postaci ostrej ma właśnie temu zapobiec.

Jeżeli spotka was lub kogoś z waszych bliskich podobna sytuacja – kierujcie się prosto do terapeuty. Efekt poniżej to 2 wizyty, pełne przywrócenie mobilności, symetryczności posturalnej, tonusu i zniesienie całkowite dolegliwości bólowych.
Żeby jednak stan się utrzymał należy wprowadzać profilaktykę w swoim życiu, w przeciwnym razie drzwi gabinetu znów zostaną otwarte 😃

Pięknego dnia ❤️🧠
Mat

Przed

Po